Pošta vyplatila už skoro 100-tisíc poukazov za očkovanie. Upozornila už však na tieto problémy

SITA

Slovenská pošta, ilustračná snímka. Foto: TASR/Andrej Galica

Slovenská pošta vyplatila už takmer 100-tisíc poukazov za očkovanie zo 120-tisíc doručených. Informovala o tom hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková v tlačovej správe.

Doplnila tiež, že tieto dni sa bude doručovať ďalších 100-tisíc poukazov. Pošta zároveň upozorňuje, že keďže od stredy 19. januára sa začínajú vyplácať aj sociálne dávky, treba sa pripraviť na zvýšenú návštevnosť pobočiek.

Dôležité upozornenie

„Poukaz je určený do vlastných rúk a seniori si peniaze môžu vyzdvihnúť v ktorejkoľvek z 1 503 pobočiek Slovenskej pošty po celom Slovensku po predložení poukazu a platného občianskeho preukazu,” uviedla Dorčáková. Klientom, ktorí zo zdravotných alebo iných vážnych dôvodov nemôžu prísť osobne na poštu, Slovenská pošta poskytuje doručenie poštovým doručovateľom priamo do miesta bydliska. Doteraz túto možnosť využilo 15,5 % adresátov.

V januári a vo februári Slovenská pošta doručí a vyplatí celkom 900-tisíc poukazov. Poukaz na výplatu je „tradičný“ produkt Slovenskej pošty, takže pošty nezaznamenali väčšie problémy. Problémy vznikajú len jednotlivo, väčšinou ide o nepresnosti, ktoré boli do adries seniorov prenesené z databázy, čo sa vytvárala pri očkovaní.

0
Komentovať