Prekvapivý krok kráľovnej Alžbety: Takto zareagovala na nečakanú návštevu Harryho a Meghan

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Po dvoch rokoch sa objavili spolu ukázali vo Veľkej Británii. Podľa správ bola návšteva nečakaná a krátka, keďže potom odchádzali do Holandska. 

Ako uvádza portál Daily Mail, nečakané stretnutie u kráľovnej vyústilo do nečakaného pozvania na oslavy platinového jubilea kraľovania Alžbety. Hovorí sa dokonca aj o tom, že by sa mohli objaviť na balkóne Buckinghamského paláca.

Foto: profimedia

Nebudú zohrávať žiadnu formálnu úlohu

Samozrejme, počas osláv nebudú zohrávať žiadnu formálnu úlohu. Nie je jasné, či sa manželia osláv zúčastnia, avšak hovorí sa o tom, že sa môžu objaviť pri tradičnom balkónovom vystúpení a ďakovnej bohoslužbe, avšak nemôžu ísť na tradičný obrad ani hrať ústrednú úlohu pri akejkoľvek inej udalosti počas štvordňových osláv.

Foto: TASR/AP

Stretli sa len na chvíľu

Princ Harry povedal, že bolo skvelé vidieť jeho starú mamu, aj keď len počas rýchlej návštevy vo Windsore. Tam sa stretol aj s otcom, princom Charlesom, avšak len asi 15 minút, potom odišli do Holandska. Bola to údajne ich prvá schôdzka od rozhovoru s moderátorkou Oprah Winfrey. Manželia mali tiež kráľovnej sľúbiť, že sa v blízkej dobe bude môcť stretnúť so svojimi pravnúčatami Archiem a Lilibet.

Kráľovná ešte dcérku Harryho a Meghan naživo nevidela. Meghan a Harry absolvovali po dvoch rokoch prvé spoločné verejné vystúpenie v holandskom Haagu v rámci hier Invictus pre vojnových veteránov.

0
Komentovať