Vychovávate syna? Venujte 30 sekúnd tomuto úprimnému a srdcervúcemu odkazu, ktorý mamička venovala celej spoločnosti

KatkaR

“Chlapi neplačú“ – názov obľúbeného slovenského seriálu bol pravdepodobne tiež inšpirovaný tým, čo sa spoločnosť snaží vštepiť chlapcom už od ich útleho veku. Správny chlap by mal byť svojej rodine oporou, nemal by prejavovať emócie, mal by sa starať o jej správny chod, prinášať domov financie a byť striktným rodičom, ktorý si stojí za svojím slovom. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Práve túto mienku sa výchovou svojich troch detí snaží vyvrátiť mladá mamička z New Jersey. Jaime Primak Sullivan sa rozhodla prehovoriť po tom,  čo bola ostro kritizovaná za to, že prejavila svojmu 8-ročnému synovi náklonnosť a bola mu oporou na jeho bejzbalovom zápase v okamihu, keď ho lopta tvrdo zasiahla priamo do tváre. “To, čo sa stalo, som videla akoby v spomalenom zábere. Videla som, ako sa jeho oči rozšírili a boli plné bolesti – rozhliadol sa, snažil sa sústrediť, ale vedela som, že ma hľadá,“ napísala Jaime na svojom Facebooku. Matka pribehla k synovi, vzala ho do náručia a svojím objatím sa ho snažila upokojiť. V tom k nim pristúpil muž a mamičku vyzval, aby s tým rozmaznávaním prestala. Žena mu nevenovala pozornosť a snažila sa utrieť synovi tvár a keď sa zdal byť v poriadku, poslala ho späť, aby sa pripojil k svojmu tímu.

My date ❤

Gepostet von Jaime Primak Sullivan am Sonntag, 29. Januar 2017

Jaime sa však nehanbila vyjadriť svoje pocity, ktoré zaznamenala do nasledujúceho odkazu: “Myšlienka, že chlapcom nemôže byť nikdy ublížené, a že nemôžu nič cítiť, je pre nich z dlhodobého hľadiska veľmi škodlivá. Domnienka, že hocijaký znak alebo gesto emócie môže mať negatívny dopad na ich mužnosť a tlak dospieť, ich prenasleduje až do ich dospelosti, kde neúspešne bojujú o zažitie čara lásky a náklonnosti.

Jediný cit, ktorý sa učia zdravo vyjadriť, je šťastie a potom sa čudujeme, prečo ho neustále hľadajú. Učíme ich, že smútok je slabosť, že rozprávať o svojich obavách a slabostiach ich robí menejcennými a slabými. Nesmútia správne, a ani to vlastne nevedia. Boja sa plakať. To sa prejavuje aj na tom, akí manželia a akí otcovia sú a ja to nenávidím. Ľúbiť je sloveso. Je to niečo, čo robíte. Nie je to to isté ako rozmaznávanie alebo staranie sa. Je to niečo, čo si môj syn zaslúži. Vždy ho budem rozmaznávať, keď mu bude ublížené a modlím sa, aby bol vždy otvorený, aby dokázal prijímať lásku, aby tú lásku aj vracal, a aby tak umožnil fungovanie tohto kolobehu.“

And I thought I didn't want a son…. what an immense foolI was…. ❤️

Gepostet von Jaime Primak Sullivan am Samstag, 19. August 2017

Čo si myslíte o výchove sympatickej mamičky? Riadite sa podobnými hodnotami aj vy alebo ste zástankyňou názoru, že city a plač sú skôr pre ženy? Podeľte sa s nami o váš názor.

Pozri aj: Horoskop pre mamičky: Toto je rebríček TOP matiek podľa znamenia zverokruhu! Pozrite sa, na ktorom mieste ste skončili vy

Katuš, popsugar.com