Školský projekt, ktorý šokoval všetkých rodičov. Takto vyzerajú ruky vašich detí

Kristína Hagarová

Foto: Facebook (Jaralee Annice Metcalf)

Chrípková sezóna je tu vždy, keď sa aspoň trochu ochladí. Výstrahu hlásia mnohé mestá po celom svete. Ak sa jej však chcete vyhnúť, mali by ste byť opatrný v rôznych oblastiach.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál Bored Panda informoval o projekte, ktorý vytvorila Jaralee Metcalf, špecialistka, ktorá pracuje s autistickými deťmi od materskej školy až po šiesty ročník. Nedávno ona spolu s jej spolupracovníčkou Daynou Robertson urobili experiment s názvom Aké čisté sú vaše ruky?

„Tento experiment sme si vybrali, pretože sme sa dozvedeli o vplyve plesní nielen počas chrípkovej sezóny. Rozhodli sme sa, že by to bolo úžasné, takto sa učiť o choroboplodných zárodkoch prostredníctvom chleba,“ povedala Jaralee. Spoločne s deťmi vložili do samostatných vreciek päť kúskov chleba. Jeden bol vložený do vrecka nedotknutý, druhého sa chytili deti neumytými rukami, ďalšieho tie, ktoré si ruky umyli mydlom a vodou a jeden od detí, ktoré použili dezinfekčné prostriedky na ruky. Posledným chlebom prešli po klávesnici od počítača.

Pleseň sa začala na niektorých chleboch formovať už počas niekoľkých dní. „Výsledky boli také šokujúce, že študenti a zamestnanci sa naozaj zamerali na lepšiu hygienu. Študenti z rôznych tried v celej škole sa prišli do tej našej pozrieť na chlieb a dozvedieť sa viac o umývaní rúk.“ Zároveň takto chceli demonštrovať a ukázať rodičom to, že umývanie rúk nie je vždy dostačujúce. „Ak pošlete svoje dieťa do školy, keď je choré, ohrozujete tým každého. Vrátane učiteľov a členov rodiny. Chcela by som naliehať na rodičov, aby nechali svoje choré deti doma.“