Ľudová liečiteľka Marwa Khanyan, pôvodne biochemička, má z praxe 45-ročné odborné skúsenosti. Táto stará dáma verí, že za všetky zdanlivo nevyliečiteľné choroby, ako sú rakovina, cukrovka, vysoký krvný tlak, zodpovedáme my sami. Pýtate sa ako? Nechápeme pôvod väčšiny civilizačných chorôb.
Očista od toxínov
Podľa Marwy je základom medicínskych teórií biochémia. Biochémia študuje metabolizmus, ktorý je zasa základom všetkých procesov v našom tele. Marwa biochémiu oslavuje vo všetkých svojich prednáškach. Verí, že biochémiu by mal poznať každý rozumný človek, tak ako základy matematiky či fyziky. Keďže ju však nepoznajú, nerozumejú ani tomu, čo robia zle.
Všetky biochemické objavy podľa Marwy ležia v laboratóriách, čo je fatálnou chybou. Tvrdí, že ľudia by sa mali naučiť stavať svoj životný štýl na materiáloch, ktoré sú na tento účel vyvinuté. Jednoducho povedané – mali by sme jesť to, čo nám dala príroda.
„Moderná medicína lieči iba príznaky“, presviedča svojich priaznivcov Marwa. O svojej teórií píše v knihe Enviromentálna medicína: Cesta budúcej civilizácie. V knihe hovorí napríklad o tom, že žiadny lekár nepovie žene chorej na rakovinu prsníka možný pôvod z minulosti. Ak mala ako dieťa častú angínu pectoris, vinník je odhalený. Podľa autorky knihy by sme mali myslieť a analyzovať mnoho detských chorôb, ktoré sú s najväčšou pravdepodobnosťou príčinou našich neskorších starostí.
Choroby idú z čreva
„Smrť prichádza z čreva“, oháňa sa Marwa s argumentom, že keby ľudia viac praktizovali očistu čriev, žili by dlhšie zdraví a spokojní. Čím je totiž človek starší, tým väčšie nečistoty sa v čreve hromadia. Odmieta tvrdenia, že preplachom čriev si ľudia môžu zničiť črevnú mikroflóru. Podľa nej je možné zničiť mikroflóru, ale len tú patogénnu, hnilobnú. Podľa nej aj moderná medicína ponúka množstvo prostriedkov na to určených a sú bezpečné.
Dobré a zlé jedlo
Jedlo bolo kedysi podľa Marwy pre človeka veľkým požehnaním. V súčasnosti sa však o zdravých potravinách ani nedá hovoriť. „Dnes je jedlo veľké zlo. Je to trestný čin“, rozhorčuje sa Marwa. Deti v škôlkach sú často choré, pretože nedostávajú plnohodnotné potraviny. Napríklad vo Švajčiarsku dostávajú deti šaláty, ovocie či čaj s medom. Liečiteľka je presvedčená, že všetko zlo civilizačných chorôb je spojené s nekvalitnou stravou. Podľa nej by sme mali jesť čo najviac potravín v surovom stave – predovšetkým ovocie a zeleninu.
Nech už je pravda kdekoľvek, skúsená Marwa má pravdu prinajmenšom v tom, že naše črevá zanášame jedmi a toxínmi z kupovaných potravín, ktoré sú doslova vyrobené z umelých éčok, farbív a rôznych telu nevlastných látok.
zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc
Nahlásiť chybu v článku