Splátky úverov a pôžičiek sa posunú o 6 až 9 mesiacov. V statuse to zverejnil Boris Kollár

SITA

Foto: maxpixel

Vláda sa v posledných dňoch zaoberá najmä opatreniami, ktoré by mali pomôcť bežným občanom, ktorí kvôli koronakríze prišli o zamestnanie, prípadne o plnú mzdu.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

Boris Kollár vo svojom statuse informoval, že s bankami dospeli k dohode. Splátky bankových úverov, lízingov a iných pôžičiek sa posunú o šesť až deväť mesiacov.

Ak napríklad má niekto desaťročný úver, tak podľa Kollára deväť mesiacov nebude musieť platiť splátku a ani úrok. Po deviatich mesiacoch začne splácať ďalej podľa splátkového kalendára a celý úver sa posunie o deväť mesiacov navyše. „Dobrou správou je, že klient nebude v žiadnom registri na blackliste,“ hovorí Kollár. Platnosť tohto opatrenia predpokladá zhruba od 15. apríla tohto roka.

Kollár zároveň skonštatoval, že jedna z bánk prisľúbila, že dôchodcovia vo veku 65 rokov a viac nebudú musieť platiť poplatky za manipuláciu s hotovosťou. „To by sme chceli rozšíriť na celý bankový sektor. O tejto téme budeme ešte diskutovať a pevne verím, že sa to podarí presadiť,“ uviedol Kollár. Dohodu musí podľa neho ešte schváliť koaličná rada a vláda, ale je presvedčený, že proti tomuto opatreniu nikto nebude bojovať.