Správa, ktorá mnohých ľudí poteší. Mikuláš prinesie sneženie na Slovensko ochladenie a sneženie

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Začala sa meteorologická zima, ktorá so sebou priniesla aj sneženie na mnohé miesta. Objavilo sa dokonca aj v nížinách. Posledné dni sa však oteplilo. Vyzerá to tak, že spolu s Mikulášom príde na Slovensko aj sneženie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa informácií portálu Imeteo prišlo v posledných dňoch na Slovensko oteplenie, čo znamená, že na mnohých miestach nemrzne ani v noci. To sa však čoskoro zmení. V utorok prichádza Mikuláš a zdá sa, že so sebou prinesie ochladenie a aj sneženie na mnohých miestach. Zo začiatku sa bude zdať, že zrážky budú len kvapalné, to sa však čoskoro zmení. Keďže sa ochladí, zrážky začnú prechádzať z kvapalných do snehových.

Mikuláš bude na mnohých miestach zasnežený

Počasie sa pritom začne meniť už v pondelok, keďže príde studený front, ktorý prinesie zrážky už v pondelok popoludní a večer. Zrážky zasiahnu celé Slovensko a spočiatku pôjde hlavne o dažďové, s výnimkou hôr. Chladný vzduch začne meniť skupenstvo zrážok na celom Slovensku. Dážď sa začne meniť na sneh najprv na severe a postupne bude hranica sneženia klesať. V Žilinskom a Prešovskom kraji sa zníži hranica sneženia z 1000 m n. m na 200 m n. m. Mikulášske ráno tak bude na viacerých miestach zasnežené, a to hlavne na severnom Slovensku.

Foto: TASR Michal Svítok

Na zvyšku územia bude pršať, zrážky však ustanú a počítať môžete s ochladením. Podľa vyhliadok sa však 9. decembra výraznejšie oteplí. Vyhliadky na december sú ako na hojdačke, striedavo bude prichádzať ochladenie aj oteplenie.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk