Tajomstvo svadobných šiat princeznej Diany. Tesne pred obradom nastali dva obrovské problémy

Kristína Hagarová

Foto: Flickr Joe Haupt

Pokiaľ ide o svadby v kráľovskej rodine, asi je jasné, že pod drobnohľadom sú v prvom rade svadobné šaty neviest. Pokiaľ ide o svadobné šaty členiek kráľovskej rodiny, Chloe Savage je expertka.

Článok pokračuje pod videom ↓

Koniec koncov, pracovala aj na šatách pre Kate Middleton a Meghan Markle. Asi sa však zhodneme na tom, že jediné šaty, na ktoré sa možno čakalo ešte viac, boli šaty princeznej Diany, keď si v roku 1981 brala princa Charlesa. Ako však uvádza portál Insider, s ikonickými šatami princeznej Diany bol však veľký problém.

S týmto nerátali

„Boli to nádherné šaty, ale niekto mal ľudí varovať, že sa s nimi bude musieť natlačiť do koča. Vyzeralo to tak, že ich bude treba stlačiť,“ povedala so smiechom Chloe. Svadobné šaty navrhli Elizabeth a David Emanuel. Zahŕňali tiež dlhánsku vlečku, ktorú však predtým, než Diana vošla do katedrály, potrebovali naložiť do auta. Chloe povedala, že bola prekvapená, že nemali po ruke naparovač, ktorým by ich aspoň trochu vyrovnali.

Veľká škvrna, ktorú museli zakryť

„Trvalo by im to desať minút a všetko by sa vyrovnalo. Boli to nádherné šaty, ktoré jej sedeli, ale keď sa na to pozriete, hneď si musíte pomyslieť, že je pokrčená. Vtedy by to nikomu ani nenapadlo.“ Podľa zdrojov mala ísť Diana pôvodne v koči sama, nakoniec sa k nej však pripojil jej otec, čo znamenalo, že na šaty nebolo dostatok miesta. Emanuel povedal, že sa snažili šaty starostlivo zložiť, ale nestačilo to na to, aby sa nepokrčili. „Vedeli sme, že sa určite trochu pokrčí, ale keď som ju videla, ako dorazila a ako veľmi sú šaty pokrčené, dostala som slabosť. Bola som zdesená, pretože to bolo oveľa viac, ako sme si mysleli.“

Foto: Flickr Joe Haupt

Diana bola nadšená

Aby toho nebolo málo, princezná si tesne predtým, ako kráčala uličkou, vyliala na šaty parfum. Barbara Daly, ktorá bola jej vizážistkou, sa to pokúsila vyčistiť, ale parfum nechal na šatách škvrnu. Nakoniec ju zakryli tak, aby si nikto nič nevšimol. Napriek peripetiám David Emanuel povedal, že mu pred odchodom na svadobnú cestu Diana zavolala, aby mu povedala, ako veľmi sa zamilovala do svadobných šiat.

„Usporiadali sme malú oslavu so všetkými, ktorí sa na šatách podieľali a keď som sa chystal zamknúť ateliér, zazvonil mi telefón. Bola to Diana a povedala mi, že mi len chcela poďakovať za šaty, ktoré miluje. Zbožňoval ich aj princ Charles a celá rodina.“