Táto žena zbierala drevené dosky z ulice a začala z nich vyrábať prenádherný nábytok. Neveríte? Objednávky sa jej hrnú tak, že nestíha vyrábať!

Monizz

Ak ste si doteraz mysleli, že staré dosky sa dajú použiť len na kúrenie v krbe či peci, mýlili ste sa. Táto mladá žena sa do dreva zamilovala ešte dávnejšie a svoju vášeň sa rozhodla pretaviť do hmatateľných kúskov.

takprosto.cc

Techniku patchwork môžeme veľmi zjednodušene pomenovať ako zošívanie, prekladanie a spájanie rôznofarebných a rôzne vzorovaných látok do seba. Ani my sami sme neverili, ako sa to dá urobiť s drevom! Svojou prácu sa šikovná výrobkyňa prezentovala spočiatku na osobnom blogu, kde vešala fotky toho, čo z dreva vytvorila. Jej drevené dekorácie a nábytok vyvolali taký ohlas, že dnes sa jej hrnú ponuky jedna radosť. Ukážeme vám, aké výtvory dokáže talentovaná absolventka Pratt Institute v New Yorku.

takprosto.cc

Keď sa spojí príjemné s užitočným

Začalo to obyčajným experimentom v jedno leto. Vtedy ešte mladá Američanka netušila, aký ošiaľ svojimi výrobkami vyrobí. Zbierala staré dosky, uskladňovala, rezala na rovnakú dĺžku. Z toho, čo jej ostalo vyrábala nápadité drevené rámy na fotky a iné drobnosti. Jej diela boli nápadité, originálne a poznačené autorstvom.

takprosto.cc

Výsledky, ktoré neskôr dosiahla, sa dajú zhrnúť len do jedného slova – úžas. Keď prišla zima, začala sa umelkyňa nudiť a z dlhej chvíle spájať drevá do mozaiky. Výsledok bol fascinujúci aj pre samotnú autorku. Ako prvé vyrobila konferenčný stolík, ktorý okamžite predala.

takprosto.cc

„Vo svojej práci som bola do značnej miery ovplyvnená južanským pôvodom svojich rodičov“, hovorí. Alabama, odkiaľ pochádza, je známa výrobou nádherných diek s ľudovými motívmi. Tie inšpirovali aj umelkyňu a do svojich mozaikových drevených výtvorov začala vkladať aj prvky umenia. Techniku patchwork poznáme aj dnes asi všetci. Ide o tzv. textilnú mozaiku a mnoho žien si vyrába patchworkové vankúšiky, deky, obrusy. No s drevom to ide ťažšie. Pozrite si najkrajšie výrobky z dreva, ktoré nesú v sebe neuveriteľné čaro.

takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc

Drevo je materiál, ktorý dokáže vytvoriť teplo domova ako nijaký iný. Vyrubujeme lesy, aby sme si domov mohli doniesť z obchodov nábytkov neraz i pochybnej kvality. Prečo neinvestovať do originálnych kúskov, ktoré sú vyrobené len z toho dreva, ktoré zozbierame zo zeme? Dali by ste si povedať a zaobstarali by ste si niečo podobné domov? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

0
Komentovať