Tehotenstvo je naozaj nákazlivé. V jednej nemocnici sa 9 sestričkám naraz narodia bábätká

Zuzana Fulopova

tehotné sestričky/Foto: instagram (mainemedicalcenter)

Zvykne sa stávať, že dve kolegyne približne v rovnakom čase otehotnejú. Ale aká je pravdepodobnosť, že sa to stane až deviatim kolegyniam? Svet nedávno obletela fotografia, ktorá zachytáva osem z deviatich zdravotným sestier s tehotenským bruškom.  Ide o náhodu?

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maine Medical Center (@mainemedicalcenter) on

Deväť zdravotných sestier, ktoré pracujú na pôrodnom oddelení v nemocnici Maine Medical Center v Portlande, čaká bábätká medzi aprílom až júlom, dokonca jedna z nich dvojičky. V tomto období si to teda pracovníčky na pôrodnom oddelení vymenia, a na chvíľu sa z nich stanú klientky.

Podľa výskumov sa ukázalo, že naozaj môže byť tehotenstvo tak povediac ,,nákazlivé“. Na naše rozhodnutie mať dieťa totiž môže mať vplyv nie len ekonomická situácia, či vyzretosť partnerov, ale dokonca aj sociálne média alebo pracovné prostredie. A práve pracovné prostredie v tomto prípade môže mať vplyv na tento pozoruhodný prípad.

,,Je naozaj príjemné prísť do práce a vidieť kolegyne, ktoré sú tiež tehotné, sledovať ich rastúce brušká a rozprávať sa o tom, čo spoločne prežívame,“ povedala sestrička Amanda Spear pre WMTW. Navyše, kedže všetky robia na pôrodníckom oddelení, určite nič nepodcenia.

Ďalšia tehotná zdravotná sestrička Samantha Giglio, ktorá je na rozdiel od ostatných kolegýň tehotná po druhýkrát sa vyjadrila, že tentokrát je to oveľa lepšie, kedže tehotenstvo neprežíva sama. Samantha tiež dodala, že je pre všetky príjemné vedieť, že sa budú o seba vzájomne starať. Ale čo sa stane s oddelením ak sa na materskej dovolenke ocitne naraz deväť zdravotných sestier? Kedže v nemocnici pracuje 80 registrovaných zdravotných sestier, ľahko si poradí aj s takýmto milým problémom.

 V každom prípade bez ohľadu na to, či ide o náhodu, alebo nie, všetkým to na fotke pristane. Čo poviete?

womenshealthmag.com

Najnovšie články