Umelecký svet smúti. Zomrel herec, ktorého hlas pozná takmer každý Slovák a Čech z kultových filmov

Dana Kleinová

Foto: pixabay

Do českého filmového neba pribudol ďalší známy herec. Aj v pokročilom veku bol stále aktívny vo svojej kariére a na konte mal množstvo známych diel.

Článok pokračuje pod videom ↓

Stvárnil množstvo filmových, seriálových i divadelných rolí a niekoľkým postavám prepožičal aj svoj hlas. Herca Karla Hábla ste mohli poznať z diel ako Amadeus, Fešák Hubert, Princ Bajaja, Blázni, vodníci a podvodníci, Vták Ohnivák či Pan Tau. Herec zomrel vo veku 87 rokov a o jeho smrti informovalo Divadlo Radka Brzobohatého, v ktorom v súčasnosti hral v predstavení Přelet nad kukaččím hnízdem. Píše o tom portál iDnes.

Odišiel do hereckého neba

O hercovej smrti informovala stránka divadla. „Kájo! O niektorých ľuďoch si človek myslí, že sú nesmrteľní, vždy tu boli a vždy budú… a Ty si bol jeden z nich… obdivovala som Tvoju výdrž a energiu, že s nami aj súkromne zvládaš jazdiť po svete. S Kukačkama, z ktorých je táto fotka, sme spolu ešte pred pár dňami boli na Morave… mrzí ma, že Palomequeho v Donu Quijotovi už nedoskúšaš… Budeš mi (aj celému divadlu) veľmi chýbať! Romana. R.I.P. Karel Habl,“ stojí v oficiálnom oznámení.

O hercovej smrti tiež informovala jeho priateľka Jana Sikorová na jeho oficiálnom profile. Napísala: „Kája zomrel náhle a nečakane včera v piatok 2. 2. 2024 o 20:00 hodine obklopený láskou! Mali sme plány, stále sme sa na niečo tešili, bolí to veľmi veľmi…“ Len nedávno pritom spoločne navštívili Rím a nezdalo sa, že by herec mal nejaké závažné zdravotné problémy.

Herec stále aktívne účinkoval v divadle a objavoval svet nielen po boku svojich kolegov, ale tiež svojej lásky. Jeho dobrodružstvá však skončili predčasne.

Foto: Profimedia

Najnovšie články