Rúška majú zmysel. Potvrdili to aj údaje z Rakúska, kde klesol počet nakazených až o 90%. Hneď , keď začali byť povinné a v lekárňach ich bolo nedostatok, do šitia sa pustili aj bežné ženy.
Šili profesionálky, bežné ženy, dokonca aj deti. Len málokto si z toho spravil biznis, väčšina ľudí to robila úplne zadarmo a dobrovoľne. Prvá skupina, ktorá takéto domáce rúška dostala boli zdravotníci, hasiči, policajti a pracovníci v potravinách. Podobne sa rozhodla aj Deb z Lisbonu.
Žena z amerického mesta Lisbon v štáte Iowa šije rúška a vešia ich na strom pri svojom dome, aby si ich mohol vziať každý, kto potrebuje. Päťdesiatpäťročná Deb Siggins doteraz ušila stovky rúšok s rôznymi vzormi.
Pravidelne ich dopĺňa a ako prezradila, počas niekoľkých hodín od zavesenia si ich ľudia rozoberú. Rúška ušila aj pre spolupracovníkov, hasičov, zdravotníkov, predavačov v potravinách či starších pacientov. Dopyt po jej výrobkoch je obrovský a žena plánuje šiť po celý čas pandémie.
Jej aktivitu odštartovala požiadavka tamojšej nemocnice, ktorá poprosila dobrovoľníkov, aby pre zdravotníkov ušili rúška, ktorých mali nedostatok. Siggins sa rozhodla pomôcť. „Mojím cieľom bolo ušiť sto rúšok pre nemocnicu, no potom ich chceli aj priatelia a rodina a rozpútalo sa úplne šialenstvo,“ uviedla.
Nahlásiť chybu v článku