Už nikdy nebudete mať problém zaspať. Nová technika spánku, vďaka ktorej sa vám to podarí do 2 minút

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Každý z nás má občas problém zaspať, no niektorí ľudia sa po tom, čo si ľahnú do postele, prehadzujú ešte aj celé hodiny. S jednoduchým trikom však možno s týmto problémom okamžite zatočíte.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Tyla, ak máte problém zaspať a chceli by ste upadnúť do ríše snov hneď, ako sa vám hlava dotkne vankúša, možno vám pomôže, keď zvládnete túto 120-sekundovú techniku, vďaka ktorej zaspíte kdekoľvek a kedykoľvek chcete. Keď to dokážete, už nikdy nebudete mať problém. Fitnes expert Justin Agustin sa podelil o svoju recenziu na zvládnutie 120-sekundovej techniky.

Jednoduchá technika

Podľa výskumu bol tento trik vyvinutý hlavne pre pilotov, ktorý potrebujú 100 % sústredenie, ktoré s nedostatkom spánku klesá. „Najprv sa zhlboka nadýchnite a začnite uvoľňovať každú časť tela od hlavy po päty. Začnite tým, že uvoľníte svaly na čele. Uvoľnite oči, líca, čeľusť a sústreďte sa na dýchanie. Teraz prejdite na krk a ramená. Uistite sa, že ramená nemáte napnuté. Spustite ich čo najnižšie a ruky majte voľne pri sebe, vrátane rúk a prstov,“ povedal.

foto: Unsplash

„Pritom si predstavte, ako vám teplo prechádza od hlavy až po končeky prstov predtým ako prejde od srdca k prstom na nohách. Teraz sa zhlboka nadýchnite a pomaly vydýchnite, uvoľnite hrudník, žalúdok, stehná, koklená, nohy a chodidlá. Je dôležité pokúsiť sa vyčistiť si myseľ od akýchkoľvek myšlienok alebo stresu. Aby ste do dosiahli, premýšľajte nad dvomi scenármi.“

Foto: pixabay

Nevedia si to vynachváliť

„Jeden je, že ležíš v kanoe na pokojnom jazere a nad tebou je len jasná modrá obloha. Druhý je, že ležíš v čiernej zamatovej hojdacej sieti v tmavej miestnosti. Ak máte pocit, že vás niečo rozptyľuje, opakujte si slová nemysli, nemysli, nemysli asi desať sekúnd. Táto technika nemusí byť účinná okamžite a jej zvládnutie trvá aj týždne praxe.“ Dodal, že to môže trvať aj šesť týždňov. Avšak, 96 % ľudí, ktorí to zvládnu, sú schopní zaspať do dvoch minút.

Ozvalo sa množstvo ľudí, ktorí techniku vyskúšali a nevedia si ju vynachváliť. Máte aj vy niečo osvedčené, keď sa vám nedá zaspať alebo skúsite túto techniku aj vy?