V tomto obchode si už nenakúpite. Obľúbená sieť potravín oznámila definitívny koniec, nahradí ju nový koncept

Hyriaková Kristína

Foto: TASR archív

Obľúbená sieť potravín Žabka končí. Reťazec Tesco finalizoval plán, v rámci ktorého ich pretransformuje na Tesco expres. Zmena by sa mala udiať do konca marca.

Informoval o tom portál TVNoviny. Tesco pritom oznámilo koniec siete Žabka a ich transformáciu na Tesco expres ešte v minulom roku. Z 29 predajní sa tak pretransformuje až 15 z nich, zvyšné obchody budú zrušené. „Cieľom reťazca je sústrediť sa na rast značky Tesco – prostredníctvom expres obchodov, supermarketov a hypermarketov, ako aj našej online ponuky. V súlade s týmto zameraním sme sa rozhodli premeniť väčšinu obchodov nášho franchisingu Žabka na obchody Tesco expres,“ povedal pre portál generálny riaditeľ Tesca na Slovensku, Martin Kuruc.

Obchody budú otvorené do konca februára

Transformácia by mala prebehnúť do 15. marca 2024, pričom obchody Žabka budú otvorené do konca februára. Dôvodom, prečo Tesco s touto sieťou končí, sú finančné problémy. Prvá predajňa bola otvorená v septembri 2020 v bratislavskom Ružinove a do konca roka 2023 bolo na Slovensku 29 týchto obchodov.

Najnovšie články