Veterinárka použila na opravu panciera korytnačky sklolaminát a zachránila jej život. Po rokoch ju počas prechádzky lesom čakalo nevídané prekvapenie

Lucia Mužlová

Práca veterinára je niekedy poriadne náročná, no vďačný pohľad pacientov je na nezaplatenie. Najmä ak výsledok svojej práce môžete vidieť aj po rokoch. Podobnú situáciu zažila aj veterinárka z Hocking Hills Animal Clinic v Ohiu, ktorá v lese stretla svojho starého pacienta.

Článok pokračuje pod videom ↓

Veterinárka pridala fotografiu korytnačky, ktorá však má na prvý pohľad zvláštny pancier. „Pred pár rokmi mi klient doniesol korytnačku, ktorú zrazilo auto. Na opravu som použila sklolaminát a vypustila som ju späť do lesa,“ píše lekárka vo svojom príspevku. „Nedávno som bola na prechádzke a v lístí som uvidela zvláštneho tvora. Na moje prekvapenie to bola moja stará pacientka so sklolaminátovou ulitou, ktorú mala aj po rokoch. Niekedy je práca veterinára tá najlepšia na svete.

Gepostet von Hocking Hills Animal Clinic am Mittwoch, 5. Juli 2017

Reakcie na jej príspevok boli viac než milé a podobnú situáciu so zranenými korytnačkami zažili aj iní, hoci to nie sú práve najbežnejší domáci miláčikovia. Niektorých takáto záchrana zvieratka dokonca inšpirovala aj k tomu, aby sa venovali ich pomoci v dospelosti.

Gepostet von Hocking Hills Animal Clinic am Mittwoch, 5. Juli 2017

Ľuďom tiež radí, aby boli obozretní, ak uvidia korytnačku s prasknutým pancierom, pričom najlepšie je, ak vyhľadajú odborníkov. V tomto prípade šlo o dospelú korytnačku, ktorá už bola vyvinutá, a preto nebol problém nechať jej sklolaminát dlhodobo. Ak by však mala ešte rásť, bolo by najlepšie, ak by sa takáto podpora panciera z času na čas vymenila za väčšiu.

Pozri aj: TEST: Vyberte si pierko, ktoré vás zaujme najviac a prečítajte si, čo o vás tento výber prezrádza

zdroj: babskeveci.sk, boredpanda.com