Moja suseda začala na dvore zbierať konáriky a vôbec som nerozumela, prečo to robí. Potom mi ukázala, na čo ich potrebuje a padla mi sánka

Lucia Mužlová

Táto myšlienka a tento nápad poteší všetkých tých, ktorí nemajú každý rok živý stromček. Takto si aspoň trošku prírody prinesiete aj domov. Všetko, čo potrebujete, je asi tucet konárikov, ktoré nájdete v parku alebo na dvore. Vznikne nádherná a elegantná výzdoba, ktorú budete milovať. Máte svietiacu reťaz, ktorá je menšia a nemáte ju kam dať? Tento problém za vás vyriešim práve týmto návodom. Kreativite sa medze nekladú.

Budete potrebovať:

10 až 12 konárikov

pílku alebo sekeru

motúz

nožnice

girlandu

vianočné ozdôbky

Postup:

Vetvičky si najskôr očistíme od menších vetvičiek a zrežeme ich do tvaru vianočného stromčeka, čo znamená, od najmenšej po najväčšiu. Použite nožnice na konáriky, prípadne pílku či sekeru.

Následne všetky konáriky pevne zviažeme na oboch stranách. Postupujeme od najmenšieho po najväčší konárik. Vznikne nám tvar stromu s krásnou špičkou.

Teraz už ostáva stromček vyzdobiť. Použite svetielka, girlandy, rôzne vianočné ozdoby, ihličie alebo farebné motúziky. Je to len a len na vás. Pre lepšiu predstavivosť pre vás máme nejaké tipy, ako na to. Na záver stromček zaveste na stenu a užívajte si krásne zasnežené Vianoce.

Pozri aj: Vianočné dekorácie ako z obchodu! Šikovné ruky vyrobili takéto nádherné rozprávkové ozdoby a my sa nevieme vynadívať!

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)