Zamestnanci zostali v šoku. Šéfovia im rozdelili vianočný bonus vo výške takmer 10 miliónov

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Predsviatočné obdobie je čas, kedy mnohí zamestnávatelia očakávajú, že od svojich šéfov dostanú vianočný bonus. Niekedy to nevyjde, ale niekedy zase úplne naopak a zamestnanci sa môžu tešiť z toho, že si pred sviatkami prilepšia.

Ako uvádza portál Ladbible, americká spoločnosť na svojom výročnom večierku darovala svojim zamestnancom bonusy v hodnote 10 miliónov amerických dolárov (9 027 715 eur). Každý rok máva spoločnosť vianočné večierky. Účelom je poskytnúť ľuďom priestor na to, aby sa zabavili, zhodnotili celý rok a zablahoželať si v úspechoch, ktoré dosiahli.

Foto: unsplash

Spoločnosť St. John’s Properties však svojich zamestnancov nechala v šoku, keď vedenie odhalilo, že všetci odchádzajú s obrovskými vianočnými bonusmi. Sumu 10 miliónov dolárov si medzi sebou rozdelí 198 zamestnancov. Priemerná odmena sa pohybovala okolo 50 000 dolárov, v závislosti od toho, ako dlho v spoločnosti pracovali. Odmenu však dostal každý, od recepčných, po údržbárov až cez vedúcich pracovníkov.

Foto: unsplash

Každý mal svoju sumu v červenej obálke a keď videli, koľko tam je, mysleli si, že je to len vtip. Potom boli úplne šokovaní a nevedeli, ako majú reagovať. Predseda a zakladateľ spoločnosti Edward St John vysvetlil, že toto je odmena za to, že pomohli spoločnosti dosiahnuť jej ciele. „Na oslavu dosiahnutia nášho cieľa sme chceli našich zamestnancov odmeniť veľkým spôsobom, ktorý by mal výrazný vplyv na ich životy. Som vďačný za každého zo zamestnancov, za ich usilovnú prácu a nasadenie. Nevedel som vymyslieť lepší spôsob, ako to ukázať… Mojou filozofiou bolo vždy obklopovať sa najlepšími a je jasné, že som to urobil.“  Po tomto oznámení sa rozbehla obrovská oslava a vianočný večierok trval veľmi dlho.

4
Komentovať