10 silných filmov, ktoré vám nedovolia odlepiť sa od obrazoviek

Lucia Mužlová

Existujú filmy, do ktorých sa ponoríte až do samého konca a premýšľate o nich dlhú dobu. Zabudneme pri nich na všetko, čo sa deje okolo. Chcete si pozrieť takýto film? Tu je zoznam desiatich filmov, pri ktorých tento pocit budete určite mať. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Životy tých druhých

Obsadenie: Ulrich Müe, Sebastian Koch, Martina Gedeck

Populárny spisovateľ a dramatik Georg Dreyman by strávil celý svoj život v sláve a bez problémov, ak by nebolo jeho milostnej aféry so slávnou herečkou. Jeho priveľká sláva priláka agenta tajnej polície, a tak sa Dreymanov bohémsky život blíži ku koncu.

Hodnotenie IMDb: 8,5

© dvd-premier

Tu to musí byť

Obsadenie: Sean Penn, Frances McDormand, Olwen Fouere

Znudený rockový spevák si kladie za cieľ nájsť bývalého nacistického vojnového zločinca, ktorý sa schováva v USA a je zodpovedný za poníženie jeho nedávno zosnulého otca. Tento príbeh je o vnútornej sile, o skrytom predurčení a o tom, ako je dôležité niekým byť viac ako na niekoho vzbudiť dojem. Obraz, ktorý vytvoril Sean Penn vo vás ešte dlho zanechá stopu.

Hodnotenie IMDb: 6,7

© Medusa Film

Spomeň si

Obsadenie: Christopher Plummer, Martin Landau, Jürgen Prochnow

Život Zeva sa blíži ku koncu. Svoje posledné chvíle trávi v domove dôchodcov, ale stále rozmýšľa nad svojou poslednou úlohou: musí nájsť nacistického dôstojníka, ktorý počas druhej svetovej vojny zabil jeho rodinu v Osvienčime. Napriek tomu táto misia nie je jednoduchá.

Hodnotenie IMDb: 7,4

© ndplay.ru

Nepriateľ

Obsadenie: Jake Gyllenhaal, Mélanie Laurent, Sarah Gadon

Adam si požičal film a je prekvapený, keď vo filme vidí svoju presnú kópiu. Jeho túžba nájsť svojho dvojníka sa stane jeho posadnutosťou. Ale je to naozaj jeho dvojník?

Hodnotenie IMDb: 6,9

© Mecanismo Films

Perfektná modrá

Mladá speváčka Mima Kirigoe sníva o tom, že sa stane herečkou a zmení svet hudby. Avšak, jej fanúšikovia reagujú na túto správu prehnane: podivné hovory, faxy, dokonca explodujúce obálky.

Hodnotenie IMDb: 7,9

© madhouse.co

Pravda alebo lož

Obsadenie: Kevin Bacon, Colin Firth, Alison Lohman

V hotelovej izbe komediantov Lennyho a Vinca sa nájde nahé telo mladej ženy. Mali dobré alibi, avšak vrah sa nikdy nenašiel. Je to zaujímavý príbeh, a to je dôvod, prečo sa Karen, mladá novinárka, začne o tento prípad zaujímať a chce s Vincom spraviť interview. Náhoda ju však privedie aj k Lennymu a tu začínajú jej predpoklady: čo sa vlastne medzi nimi stalo a kto je vrah?

Hodnotenie IMDb: 6,5

© Paramount Pictures

Mŕtve dievča

Obsadenie: Toni Collette, Rose Byrne, Brittany Murphy

Arden nájde telo ženy menom Christa. Ardenino vlastné vyšetrovanie ju privedie k Leahovi, školskému advokátovi, ktorému zmizla sestra. V rovnakom čase sa žena menom Ruth dozvie, že jej manžel má niečo spoločné s Christaninovou smrťou. A nakoniec Melora – mama, ktoré hľadá odpovede na otázky, ktoré jej povedia viac o divokom živote svojej dcéry.

Hodnotenie IMDb: 6,7

© Bruin Grip Services

Skrytá identita

Obsadenie: Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson

Príbeh o dvoch dvojitých agentoch, ktorí sa navzájom snažia spoznať. Dej tohto filmu vás udrží na sedačke od začiatku až do posledných titulok.

Hodnotenie IMDb: 8,5

© Warner Bros

Neerja

Obsadenie: Sonam Kapoor, Shabana Azmi, Yogendra Tikku

Film je natočený podľa skutočného príbehu o statočnej letuške Neerji Bhanot, ktorá obetovala seba, aby zachránila 359 cestujúcich na palube letu 73, ktorý bol unesený teroristami.

Hodnotenie IMDb: 7,8

© Salman Khan Films

Výmena

Obsadenie: Angelina Jolie, John Malkovich, Jeffrey Donovan

Dej sa odohráva v roku 1920 v Los Angeles. Christine zavolá políciu po tom, ako zistí, že jej syn zmizol. Keď ho konečne nájdu, Christine nepripúšťa, že je to jej syn, aj napriek presnému vzhľadu.

Hodnotenie IMDb: 7,8

© Universal Pictures

Videli ste niektorý z týchto filmov? Ak nie určite si ich pozrite a verte, že vás do seba úplne vtiahnu.

zdroj: babskeveci.sk (Stella K.), brightside.me