Táto nezastaviteľná mama mala 6 detí a chcela viac, preto porodila osmorčatá a teraz sama vychováva 14 detí. Po dlhých rokoch neplodnosti si užíva veľkú rodinu.
Ako píše portál Brightside.me, Natalie Denise Suleman (rodená Nadya Denise Doud-Suleman) je v médiách známa ako Octomom. Túto prezývku si vyslúžila tým, že v januári 2009 porodila prvé prežívajúce osmorčatá. Odvtedy si získala medzinárodnú pozornosť a teraz dokonca existuje výraz „Suleman Octuplets“, ktorý tento fenomén popisuje.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Bojovala s neplodnosťou
Žena počala osmorčatá a svojich 6 starších detí prostredníctvom umelého oplodnenia (IVF). Natalie začala s liečbou IVF vo veku 21 rokov v roku 1997. Počas celého procesu na ňu dohliadal Dr. Michael Kamrava.
„Nedávno som premýšľala o tom, aká som naozaj požehnaná. Deň matiek môže byť pre mnohých emocionálne bolestivým dňom. Cítim váš smútok. Počas šiestich rokov neplodnosti (vrátane potratov), s ktorou som zápasila pred takmer 25 rokmi, som verila, že Boh ma nikdy nepožehná deťmi. Vtedy som ešte nevedela, že má väčší plán, než som si dokázala predstaviť. Počas mojej cesty plnej prekážok som sa naučila byť trpezlivá, dôverovať a prijímať tento proces. Som vďačná za bitky, ktoré som vybojovala, a za výzvy, ktorým naďalej čelím, pretože ma stmelili, formovali a posilnili do podoby mamy, ktorou som dnes,“ napísala Natalie v roku 2019 k príspevku na sociálnej sieti.
V roku 2001 porodila svojho prvého syna Elijaha a v roku 2002 sa jej narodila prvá dcéra Amerah. Žena neprerušila liečbu IVF a čoskoro bolo opäť trikrát tehotná, výsledkom čoho boli ďalší 2 synovia, Joshua a Aidan, a jeden pár dvojčiat, Calyssa a Caleb.
Po všetkých procedúrach mal Natalie celkovo 6 detí: 4 synov a 2 dcéry. Mama sa však nehodlala zastaviť a v roku 2009 sa rozhodla urobiť razantný krok.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Narodenie osmorčiat
V roku 2009 Nadya Suleman tvrdila, že jej zostalo 6 embryí z predchádzajúcich IVF ošetrení. Chcela, aby boli všetky zostávajúce embryá prenesené do jej maternice naraz. Bolo to veľmi odvážne a náročné rozhodnutie, keďže ženám v jej veku by za normálnych okolností preniesli maximálne 3 embryá.
Nahlásiť chybu v článku