Ak máte možnosť, klasickú soľ radšej vynechajte! Keď zistíte, čo všetko dokáže himalájska, okamžite ju začnete používať!

Lucia Taňkošová

V súčasnosti sa čoraz častejšie skloňuje názov himalájska soľ, a tak veríme, že ste o nej už určite čo-to počuli. V nasledujúcom článku sme sa vám však rozhodli priniesť podrobnejšie informácie o tomto type soli a to, prečo je pre naše telo prospešnejšia práve himalájska soľ než jedlá či obyčajná morská soľ. 

Článok pokračuje pod videom ↓
mnn.com
mnn.com

Himalájska soľ je výnimočná aj vďaka tomu, že sa vyskytuje len v Ázii. Jej vznik sa pripisuje do obdobia pred vyše 200 miliónmi rokov, keď bola morská soľ zaliata vrstvou lávy. Táto vrstva lávy slúžila ako pomyselný konzervovač, vďaka ktorému bola soľ chránená pred prírodnými živlami a neskorším ľudským znečistením. Čím viac je teda soľ sfarbená do červena, tým viac železa obsahuje.

Výhody himalájskej soli

Ružová, resp. červená himalájska soľ je plná stopových prvkov, (až 84) za zmienku stoja: chlorid sodný, kalcium, magnézium, draslík a mnoho ďalších. Treba dodať, že vďaka konzumovaniu himalájskej soli dodávame nášmu telu veľké množstvo minerálov, ktoré sú však pre náš organizmus ľahšie využiteľné.

shredfat.com
shredfat.com

Aké typy zdravotných výhod môžeme očakávať od konzumovania ružovej himalájskej soli?

Zlepšenie cievneho systému

Zlepšenie dýchacej a pľúcnej funkcie

Bojuje proti rýchlemu starnutiu

Zlepšuje sexuálnu výkonnosť

Bojuje proti nespavosti

Znižuje výskyt svalových kŕčov

Posilňuje kosti

Znižuje krvný tlak

Zlepšuje cirkuláciu krvi

Stabilizuje hodnotu pH

saltroomlv.com
saltroomlv.com

Morská soľ je druhou najlepšou voľbou, hoci je každým rokom stále viac a viac spracovávaná. Bohužiaľ, v oceánoch sa zvyšuje level znečistenia, ktoré bolo v minulosti na nižšom stupni.

Klasická jedlá soľ je z uvedených možností najhoršou voľbou. Tento typ soli je pozbavený svojho minerálneho zloženia, okrem sodíka a chloridu. Neskôr je za pomoci chemických výrobkov vyčistený a následne zapečený pri vysokej teplote. Navyše jód pridávaný do soli je často syntetický a ťažko vstrebateľný do ľudského tela.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia Taňkošová), higherperspectives.com

Najnovšie články