Chlapček sa narodil so zúbkami. Mamička bola v šoku, lekári nemohli uveriť vlastným očiam

Dana Kleinová

Foto: TikTok (@jordanbloss_)

Bábätko sa narodilo a stačilo jedno zívnutie na to, aby bol prekvapený celý nemocničný personál. Chlapček sa totiž narodil so zúbkami.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Independent, jedna mamička sa podelila o zážitok z pôrodnice. Jej synček Dawson totiž prekvapil celý personál, a tiež svojich rodičov tým, že sa narodil s malými zúbkami. Ľudia na internete jej to, samozrejme, neverili, až kým Jordan Bloss-Wilson neukázala video novorodenca, kde zíva.

@jordanbloss_ Two truths and a lie game will have nothing on this kid. This happens 1 out of every 2,000 births. #natalteethbaby #babytok #popular #fyp #familytok #birthstory #hospitaltiktoks ♬ Popular – From „Wicked“ Original Broadway Cast Recording/2003 – Kristin Chenoweth

Stáva sa to častejšie, než by ste mysleli

Mamička k videu napísala: „Keď sa vaše dieťa narodí so zubami a všetok nemocničný personál tomu nedokáže uveriť, pretože toto ešte nikdy nevideli.“ Zároveň vysvetlila, že to nie je až také ojedinelé, ako by ste si mohli myslieť. Stáva sa to totiž pri 1 z 2000 novorodencov.

Zuby, ktoré sú prítomné pri narodení dieťaťa, sa podľa Stanford Medicine Children’s Health nazývajú natálne zuby. Zvyčajne tieto zuby nie sú úplne vyvinuté a môžu mať slabý koreň. Natálne zuby sa navyše zjavujú v pároch a inak to nebolo ani pri Dawsonovi. Na videu je vidieť 2 spodné zuby vedľa seba.

Mamička neskôr natočila ďalšie video, v ktorom vysvetlila, že hoci ju synček hryzie pri dojčení, neplánuje mu nechať zúbky vybrať. „Zubár mi povedal, že je najlepšie nechať ich na pokoji, ak sa to dá,“ povedala a pokračuje: „Len sme ich tak trochu sledovali a ubezpečovali sa, že ďasno je okolo zuba správne ovinuté, a nakoniec sa utiahli. A som rada, že sme ich nevytrhli, pretože by to bolo pre neho veľa zbytočných liekov a pravdepodobne aj veľa bolesti.“

Najnovšie články