Táto jedna vec dokáže prečistiť cievy a pomôže vám udržať ideálny tlak 120 na 80. Len 2-3 lyžičky pred jedlom…

Banana

Správne fungovanie krvného obehu a najmä zdravie našich ciev je veľmi dôležité. Veľmi častým problémom je ukladanie tukových látok do stien ciev a na svedomí to má práve cholesterol. Priesvit cien zužujú i soli a následne vzniká ateroskleróza. Ochorenie tepien, ktoré neumožňuje prietok dostatočného množstva krvi, vedie často skrz vysoký krvný tlak k infarktom. Tento strašidelný scenár však môžeme zvrátiť, ak budme viac dbať o svoje zdravie. Len preto, že problém nevidíme, naň nemôžeme zabúdať.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Ak si porežeme prst alebo vidíme na tele akýsi kožný problém, ihneď sa snažíme všetko vyriešiť. Mnoho závažných „porúch“ organizmu pre nás ale ostáva neviditeľných a dozvieme sa o nich často až v hodine dvanástej. Preto by sme mali dbať o prevenciu a nezabúdať napríklad ani na náš krvný obeh. Prečistiť cievy je pritom veľmi jednoduché a zvládnete to pomocou nasledujúceho receptu.

Cesnak s citrónom

pixabay.com

Na tento recept vám vystačia štyri citróny a štyri malé hlávky cesnaku. Cesnak ošúpte a citróny veľmi dôkladne umyte. Následne citróny nakrájajte na menšie kúsky a spolu s cesnakom ich rozomeľte v mlynčeku na mäso alebo ich rozmixujte v mixéri. Citrónovú kôru pritom nemusíte odstraňovať, stačí ju poriadne vydrhnúť.

pixabay.com

Potom zmes cesnaku a citrónov nalejte do trojlitrovej nádoby a zalejte ich teplou vodou. Nádobu poriadne zatvorte a umiestnite ju na tmavé miesto na tri dni. Každý deň je však zmes potrebné premiešať. Po troch dňoch môžete tekutinu precediť a naliať napríklad do uzatvárateľných sklenených pohárov. Teraz ich môžete skladovať v chladničke, najviac ale na 6 až 7 dní. Potom je potrebné pripraviť si nový nápoj.

Extrakt z citrónov a cesnaku konzumujeme trikrát denne po dobu asi 40 dní. Stále asi 20 minút pred jedlom, vždy pol šálky tekutiny.

Na zdravé a pružné cievy

pixabay.com

Aj v tomto prípade je veľmi dobrým pomocníkom citrón. Vezmite 2 citróny a veľmi dôkladne ich umyte v teplej vode. Následne ich nakrájajte na menšie kúsky, spolu s kôrou. Následne citrón rozomeľte v mlynčeku na mäso alebo si pomôžte mixérom. Potom k citrónovej kaši pridajte dve polievkové lyžice medu. Dbajte ale na jeho kvalitu a použite len vysokoakostný med z obchodu alebo domáci. Citrónovú kašu s medom premiešajte a uložte ju do uzatvárateľnej sklenenej nádoby. Tú skladujte na tmavom mieste a každý deň si dajte 2 až 3 lyžičky pred každým jedlom. Táto kaša z citrónu a medu vám pomôže zvýšiť elasticitu ciev, ale tiež je výbornou prevenciou pred ochorením.

Ak máte tipy na domácu liečbu alebo podporu imunity aj vy, pokojne sa o ne s nami podeľte v komentároch.

Pozri aj: 10 mýtov o chudnutí, ktorým ženy po celom svete stále veria, no vôbec by nemali

zdroj: Jana, takprosto.cc