Konflikt medzi Ivanou Gottovou a Karlovou dcérou Dominikou. Toto by si vraj jej ocko neprial

Dana Kleinová

Foto: Instagram (officialkarelgott)

Ivana o svojom rozhodnutí premeniť dom na múzeum informovala fanúšikov na sociálnej sieti.

„Milí Karlovi priaznivci, zrejme aj vy dnes na môjho manžela spomínate viac ako inokedy… A ja cítim, že práve dnes je ten správny deň, aby som sa s vami podelila o dôležitú novinku, ktorú chystáme na druhú polovicu budúceho roku,“ začala svoj príspevok vdova.

Zároveň vysvetlila, že sa o tomto rozhodnutí rozprávala aj s ich spoločnými dcérami Charlotte a Nelly. Napísala: „Rozhodla som sa, spolu so svojimi dcérami, že pri príležitosti Karlových nedožitých osemdesiatych piatych narodenín a piateho výročia jeho odchodu, že sprístupníme náš dom na ulici Nad Bertramkou.“

„Uvidíte našu milovanú vilu autenticky tak, ako v nej môj muž žil v rokoch 1974 – 2019, teda viac ako polovicu života. Viem, že by ho tešilo, že sa náš rodinný dom otvorí verejnosti. Na fotografii Jaroslava Tatka z roku 1992 je vidieť, že pre Karla bolo prirodzené pozvať si občas domov „na Bertramku“ svojich priaznivcov. Chcela som, aby to tak bolo aj v budúcnosti. Veríme, že VILLA GOTT sa stane miestom pre vás, ktorí ste ho milovali a nezabudli ste na neho,“ uzavrela Ivana.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Karel Gott Agency (@karelgottagency)

Dominika nesúhlasí

Zatiaľ čo sú fanúšikovia z možnosti vidieť svet legendárneho speváka zblízka nadšení, jeho najstaršia dcéra Dominika, naopak, zúri. Vo vyjadrení, ktoré zaslala redakcii Extra, priznala, že je presvedčená, že toto by si jej otec neželal.

„Môj ocko by si prial, aby vilu pani Gottová nikdy nepredala a zostala cenným domovom pre ich dcéry, moje mladšie sestry. Prečo sa teda chystá porušiť jeho prianie? Ide jej o ďalšie peniaze? Ocka nechala pani Gottová v roku 2019 pochovať na neďalekých Malvazinkách s tým, že ho bude mať s dcérami blízko seba. Tým už teda nesplnila jeho prianie, aby bol pochovaný pri jeho rodičoch v Újezdu u Svatého Kříže. Teraz sa z Bertramky s mojimi sestrami chystá odísť. Nerozumiem tomuto postupu,“ vysvetlila rozhorčená Dominika.

Podľa jej slov, hoci jej otec miloval svojich fanúšikov a spravil by pre nich čokoľvek, by nesúhlasil s tým, aby sa verejnosti sprístupnila jeho vila. „Už len preto, že okolo nej bývajú ďalší ľudia, ktorým by sa vlny fanúšikov na ulici Nad Bertramkou nepáčili. Tiež chcú mať svoj pokoj a bezpečie. Spýtala sa ich pani Gottová na to, čo si o jej nápade myslia?“ dodala najstaršia Gottova dcéra.

Zároveň si myslí, že by múzeum Karla Gotta mohlo vzniknúť kdekoľvek inde, keďže sa jej tiež tento nápad pozdáva, hoci sa jej nepáči miesto, ktoré jeho vdova vybrala.

Najnovšie články