Kráľovná Alžbeta urobila ďalší nečakaný krok: Mnohí ľudia nepredpokladali, že spraví práve toto

TASR

Foto: profimedia

Britská kráľovná Alžbeta II. v pondelok pricestovala do Škótska, aby sa počas nasledujúceho týždňa zúčastnila na sérii kráľovských podujatí. V pondelok sa objavila na ceremónii na kráľovskom zámku Holyrood v Edinburghu, kde dostala kľúče od mesta.

Bolo to prvé verejné vystúpenie 96-ročnej panovníčky od osláv jej platinového jubilea na začiatku júna. TASR informuje na základe správy agentúry AFP. Pre zdravotné komplikácie bola spočiatku účasť kráľovnej na podujatí neistá. Na ceremónii v Edinburghu bol prítomný aj Alžbetin najmladší syn princ Edward a jeho manželka Sophie. Na kráľovských podujatiach v Škótsku sa tento týždeň zúčastní aj najstarší syn kráľovnej princ Charles a jej jediná dcéra princezná Anna.

Foto: TASR/AP

Prítomný nie je iba Andrew

Z potomkov kráľovnej Alžbety II. nie je v Škótsku prítomný len princ Andrew, ktorý sa od rozhovoru v roku 2019, v ktorom obhajoval svoje priateľstvo s podnikateľom a odsúdeným sexuálnym delikventom Jeffreym Epsteinom, objavuje na verejných podujatiach len zriedka. Alžbeta II. je najdlhšie vládnucim britských panovníkom a druhou najdlhšie vládnucou panovníčkou moderných dejín. Od roku 2016 je aj najdlhšie vládnucim súčasným panovníkom na svete.

0
Komentovať