Nie je za tým botox ani plastika. Toto sú 4 dôvody, prečo Jennifer Lopez vyzerá skvelo aj po päťdesiatke

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (jlo)

Jennifer Lopez má 53 rokov a vyzerá mladšie ako kedykoľvek predtým. Čo je za jej dokonalou pleťou, a prečo starne pomalšie ako väčšina ľudí?

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Brightside, prekvapujúco za tým nie je žiadny botox ani plastika, ale dôsledná starostlivosť o pleť. Dermatologička, ktorá sa touto problematikou zaoberá, potvrdila, že starnutie pleti dokáže zvrátiť niekoľko dôležitých krokov.

Foto: Instagram (jlo)

Aké faktory ovplyvňujú zdravie pleti?

„Existuje množstvo faktorov, ktoré stav pokožky ovplyvňujú. Nie každý, kto vyzerá dobre, musí mať nevyhnutne botox,“ povedala a dodala, že jedným z faktorov, ktoré k starnutiu pleti prispieva, je vystavenie sa UV žiareniu, teda nadmerné opaľovanie. Proti tomu robila Jennifer Lopez preventívne opatrenia už v mladom veku.

Svoju úlohu zohráva aj genetika

J. Lo už dlho hovorí o tom, že od svojich 22 rokov dôsledne používa opaľovací krém. Ďalším faktorom, ktorý značne ovplyvňuje kvalitu pokožky, je strava. Snaží sa dodržiavať zdravé a vyvážené stravovanie, mať dostatok všetkých vitamínov a minerálov. Stále trvá na tom, že nemá žiadny botox a výplne a že to v budúcnosti ani neplánuje absolvovať.

Foto: TASR archív

Dôležitá je aj strava

Dermatologička prezradila, že keď máte vyváženú stravu a budete sa vyhýbať sladkostiam, fajčeniu a alkoholu, mala by byť vaša pokožka krásna. Zaujímavosťou je, že pre peknú pleť je vhodné aj cvičenie. Keďže Jennifer Lopez veľa cvičí, zlepšuje sa jej krvný obeh a znižuje možnosť zápalov v tele.

Okrem toho úlohu zohráva aj genetika, ktorá ukazuje, ako rýchlo bude vaša pokožka a aj celé vaše telo starnúť. Gény robia svoje a herečka a speváčka má šťastie aj na toto.

Najnovšie články