Nohy položila do lávora s vodou a tajnou prísadou. Mykózy na nohách a nechtoch sa zbavila úplne bez liekov, stačil jej tento overený starý recept

Monizz

Mykóza alebo plesne na nohách a nechtoch sa občas pridružia aj tomu najčistotnejšiemu človeku. Stačí, že sa prejde po špinavšom povrchu bosý, ide si zaplávať do mestskej plavárne či na kúpalisko. Za každým plesňovým ochorením však stojí aj strava. Aby ste sa nepríjemných húb zbavili, vyskúšajte tieto tri babské recepty. Fungujú zaručene!

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Keď sa huba na vašom tele usadí a má médium, vďaka ktorému sa môže rozmnožovať, bude sa stále znásobovať. Ak však dočasne vylúčite jedlá a potraviny, ktoré ju v raste podporujú, zmizne rýchlejšie ako dokážete názov ochorenia vôbec vysloviť. Najužitočnejšie sa jej zbavíte vtedy, keď skombinujete antifungálnu diétu s inými spôsobmi liečby.

V prvom rade strava

Ako prvé musíte na niekoľko dní, prípadne týždňov zmeniť jedálniček. Dĺžka závisí od toho, ako veľmi je plesňové ochorenie roznesené. V prípade, že ostane na vašej bežnej strave, ktorá sa u veľkej väčšiny ľudí skladá z množstva cukrov, pleseň bude mať stále živnú pôdu a tak ľahko ju nezničíte.

wikipedia.org

Ak sa teda chcete problému zbaviť, nestačí len hltať tabletky a natierať si nechty špeciálnym protiplesňovým lakom. Tu je zoznam potravín, ktoré by ste mali obmedziť, ideálne celkom vylúčiť:

Cukrovinky, koláče, biele pečivo, čokoláda a kakao

Bobuľové plody, med, sušené ovocie, džúsy z obchodu

Múku, ryžu, zemiaky a kukuricu

Polotovary, omáčky z konzervy a všetko ostré a údené

Alkohol, sýtené nápoje a plesňové syry

Ako vidíte, paleo alebo priam vegetariánska strava je najlepšou antifungálnou diétou. Vyzerá hrozivo, no jej účinky sú stopercentné a vedecky dokázané. Tu je zoznam vecí, ktoré jesť môžete:

pixabay.com

Vajcia, kyslé mlieko a mliečne výrobky bez cukru

Čerstvá zelenina okrem zemiakov

Ryby a morské plody

Sója, orechy a semená

Bylinné čaje, káva

Nie je to len vonku

Väčšinou si pod plesňou predstavíme konkrétne miesto, kde sa usadila. Najčastejšie ide o nepekne zdeformované nechty na nohách alebo na rukách, no toto je len časť toho, čo spôsobuje. Horšie je to, čo robí s našim organizmom vo vnútri, a to nevidíme. Hubové kolónie sa dokážu množiť neuveriteľnou rýchlosťou a pri nedostatočnej alebo žiadnej liečbe telo priam zamoria.

pixabay.com

Huby sa šíria aj prostredníctvom krvného obehu, a tak sa dostávajú prakticky do všetkých orgánov. Ak ste sa už odhodlali na diétu, pripravte si k nej ešte aj silný kúpeľ zo sódy.

Budete potrebovať:

1 PL sódy bikarbóny

1 PL soli

2 litre teplej vody

V teplej vode všetky zložky dobre rozmiešajte a nechajte ich rozpustiť, potom si do vody izbovej teploty namočte nohy alebo postihnutú časť tela na 10 minút. Nohy umyte mydlom a vodou. Kúpeľ opakujte denne a do dvoch týždňov bude po plesni. Pozor si dajte, ak máte na postihnutom mieste hoc aj drobné ranky. Soľ ich môže vyštípať a zároveň sa do nich nepatrnou náhodou môžu dostať plesne z postihnutej oblasti.

pixabay.com

Ako s plesňovými ochoreniami bojujete vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Toto je dôvod, prečo kráľovná Alžbeta nepôjde na svadbu princovi Harrymu. Dátum svadby je konečne známy!

zdroj: babskeveci.sk (M)

Najnovšie články