Princ William sa dočká ohromnej pocty: Čaká ho životný míľnik a tešiť sa môže z tejto veci

TASR

Foto: TASR archív

Britská Kráľovská mincovňa vydá pri príležitosti 40. narodenín princa Williama päťlibrovú mincu s jeho portrétom. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA, ktorá dodala, že princ svoje „okrúhle“ narodeniny oslávi 21. júna.

William, vojvoda z Cambridgea – ktorý je v línii následníctva britského kráľovského trónu druhým v poradí –, sa objaví na oficiálnej minci vyrazenej Kráľovskou mincovňou už druhýkrát. Po prvý raz sa tak stalo v roku 2011, a to na počesť jeho sobáša s Catherine, vojvodkyňou z Cambridgea.

Vytvoril ju známy dizajnér

Mincu k jeho narodeninám vytvoril dizajnér a rytec Thomas T. Docherty. Na lícnej strane je vybrazenie tváre princa Williama, číslo 40 a písmeno W. Na reverze je vyobrazenie kráľovnej Alžbety II. Na hrane mince je nápis „Jeho výsosť vojvoda z Cambridgea“.

Podľa Dochertyho sa dizajnom mince snažil dosiahnuť rovnováhu „medzi sviežou energiou Jeho kráľovskej Výsosti, ktorá je otcom mladej rodiny“, a charakterom jeho postavenia v rámci kráľovskej rodiny. Dodal, že „trojštvrťový uhol portrétu vytvára dynamickejší portrét než tradičný profil z boku“. Vysvetlil tiež, že pri tvorbe mince na digitálnej platforme využil niektoré techniky modelovania z hliny, čím dosiahol želaný trojrozmerný efekt.

0
Komentovať