Slová známeho doktora: Nezáleží na tom, čo jete, ale čo pijete! Ak sa chcete zbaviť tuku už za 8 dní, mali by ste vedieť toto

Lucia Mužlová

Odborník na výživu nás šokoval svojim tvrdením, že koniec koncov nie vždy záleží na tom, čo jeme. Dôležité je vraj aj to, čo pijeme. Ak chcete schudnúť pár kilogramov, nie je to len o vode. Existuje mnoho nápojov, ktoré vám môžu výrazne a viditeľne pomôcť v tomto boji.

Článok pokračuje pod videom ↓

Dnes si pripravíme zázvorový nápoj, ktorý je nie len účinný, ale aj chutný a v tomto zimnom období vám zahreje celé telo.

pixabay.com

Tento nápoj poznali už v staroveku. Zázvor obsahuje mnoho aktívnych zložiek, ktoré stimulujú metabolické procesy v tele, a teda pomáhajú pri chudnutí, urýchľujú spaľovanie, a aj krvný obeh. Zároveň sú to protizápalové látky, ktoré si dokážu poradiť aj s infekciou a pomáhajú činnosti čriev.

Budeme potrebovať:

5 cm zázvoru

za hrsť lístkov čerstvej mäty

1 grep

1 lyžička medu

500 ml vody

trošku škorice

Postup:

Zázvor si očistíme a dáme ho spolu s mätou do mixéra, kde ho rozmixujeme na kašu. Pridáme škoricu a horúcu vodu. Celú zmes dáme do hrnca a varíme asi 30 minút na miernom ohni. Odstavíme a necháme vychladnúť. Pridáme šťavu z 1 grepu a lyžičku medu.

pixabay.com

Tento nápoj pijeme vždy čerstvý a vo večerných hodinách, pred večerou. Postačí jedna šálka a teda 200 ml. Kúra by mala trvať 7 dní a potom by ste mali dať telu prestávku ďalších 7 dní. Už po prvom týždni budete vidieť prvé výsledky.

Pozri aj: 10 mimoriadne užitočných trikov, ktoré vás opticky zoštíhlia už za dve minúty. Na radu č. 6 nedám dopustiť!

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

Najnovšie články