Sú spolu viac ako 30 rokov a toto je tajomstvo ich šťastného vzťahu. Svetoznáma herečka je dôkazom, že láska nepozná vek

Nikoleta Kottešová

Foto: Instagram (helenmirren)

Helen Mirren patrí do skupiny herečiek, ktoré majú úžasnú trajektóriu vo filmovom priemysle. Pre mnohých ľudí je zdrojom inšpirácie nielen pre svoj veľký talent, ale aj pre spôsob chápania života.

Článok pokračuje pod videom ↓

Hellen Mirren sa viackrát vyjadrila, aká je spokojná sama sebou a so svojím vekom. Ten totiž pre ňu nie je prekážkou, a je to presne to, čo ignorovala, keď stretla lásku svojho života. V  Bright Side napísali o jej živote a krásnom milostnom príbehu, ktorý si vybudovala so svojím manželom. Výrok „láska kvitne v každom veku“  je v tomto príbehu naozaj opodstatnený.

Anglická herečka sa preslávila najmä vďaka úlohe kráľovnej Alžbety II. vo filme Kráľovná. Objavila sa vo viacerých filmoch, ale aj na televíznych obrazovkách, či v divadelných hrách. Je známa tým, že je mnohostranná: zahrala si v komédiách, hororoch a dokonca aj v akčných filmoch.

Foto: profimedia

Miluje to, čo robí

Motiváciou pracovať na sebe boli pre ňu aj viaceré herecké nominácie, ktoré získala počas svojej kariéry. Veľmi dlhú dobu bola jej kariéra najdôležitejšou vecou v živote. Avšak iba do momentu, kým nespoznala Taylora. Taylor je uznávaný režisér, producent a herec. Medzi jeho najznámejšie filmy patria Diablov advokát, Ray a Komediant. Na rozdiel od Helen bol Taylor v manželstve dvakrát, z ktorých má dve deti, Río a Alex Hackford.

Stretli sa na kastingu

Bola to práve vášeň pre kinematografiu, ktorá Helen a Taylora spojila, pretože sa spoznali, keď obsadzoval herečku do filmu Biele noci, ktorý režíroval a produkoval. A práve Helen dostala túto úlohu. Pár sa zosobášil 31. decembra 1997, po viac ako 10 rokoch randenia a presne v deň Taylorových narodenín. Dvojica sa zosobášila vo farskom kostole Ardersier v Škótskej vysočine a svadobnú noc strávila v historickej veži Castle Stuart. Taylor mal na sobáši oblečený červený kilt, a Helen veľmi elegantný zlato-béžový komplet.

Niektorí z hostí prezradili, že nevedia, prečo sa pár rozhodol pre svadbu v Škótsku, a zároveň spomenuli, že možno práve preto, že odtiaľ pochádzali Taylorovi predkovia. Bol to určite obrad, ktorý zostane v srdciach páru navždy.

Obaja mali okolo 38 rokov, keď spolu začali chodiť. Helen uviedla, že dôležitosť zhody v tomto veku spočíva v „rozpoznaní úrovne vzťahu“ a „umožnení druhej osoby mať slobodu robiť to, čo chcú.“

Foto: Instagram (helenmirren)

Vzdialenosť nie je prekážka

Pracovná vyťaženosť ich prinútila tráviť dlhé obdobia od seba, no práve vďaka tomu si navzájom chýbajú a potom sa opäť stretávajú s ešte väčšou láskou, prezradila Helen. Už len z pohľadu na ich spoločné fotografie je cítiť tá láska ktorá medzi nimi prúdi. Tento pár dokazuje to, že pravá láska existuje a že môže prísť v akomkoľvek veku.