TEST: Každá žena je bohyňa! Ktorá z gréckej mytológie ste podľa znamenia zverokruhu vy?

Banana

Všetky veľmi dobre poznáme znamenia zverokruhu a klasický horoskop. Zistite však, ktorá grécka bohyňa zodpovedá vášmu znameniu. Premietajú sa vlastnosti bájnych gréckych žien aj do vašej osobnosti

pixabay.com

Kozorožec – Hestia

Bohyňa a ochrankyňa domáceho kozuba, čiže rodinnej pohody a pevného puta. Rovnako ako Hestia, aj vy ste vyrovnaná osobnosť, ktorá dáva na prvé miesto svojich najbližších. Vonkajšie vplyvy, zmeny nálad iných ľudí, burlivé obdobia a negatívne udalosti na vás akoby nemali skoro žiaden vplyv. Zo všetkého sa rýchlo dostanete a nohami stojíte pevne na zemi. Dôležité je pre vás šťastie a dobrý pocit vašich najbližších a na všetkom ostatnom záleží až potom.

Vodnár – Niké

Meno bohyne pochádza z gréckeho slova niké, čo znamená víťazstvo. Práve preto sa aj so ženou narodenou v tomto znamení spája vždy šťastný koniec. Tieto ženy nebudú nikdy sedieť v kúte ako šedé myšky a rozhodne sa nenechajú pohltiť stereotypom. Sú veľmi cieľavedomé a na svet sa pozerajú z iného uhla ako väčšina ľudí. Neznášajú nespravodlivosť, no na rozdiel od frflania doma skutočne bojujú za vyššie ciele. Postavia sa za slabších, svojich blízkych alebo vystupujú proti zaužívaným a nezmyselným pravidlám.

Ryby – Afrodita

Bohyňa krásy, lásky, vášne a sexuality, ktorej nikto neodolá. Presne také sú i ženy narodené v tomto znamení. Majú v sebe povestnú iskru a s mužmi to naozaj vedia. Stačí malá chvíľa, zopár slov či úsmev a pohľad a muž tejto žene leží pri nohách. Omamná charizma a krása tejto ženy je však len vonkajšia schránka, ktorú vnímajú všetci naokolo. Vo vnútri sú ryby veľmi citlivé a emotívne, no svoje slabosti ukážu len tým vyvoleným.

Baran – Aténa

pixabay.com

Bohyňa múdrosti a odvahy je patrónkou tohto znamenia a nie je to náhoda. Rovnako ako baran, aj Aténa sa spája so spravodlivosťou. Často je vyobrazená v mužskom odeve, so štítom alebo brnením, a aj keď sa dá zvláštne, že žena vedie vojnu, odpoveď je logická. Aténa vystupuje ako bohyňa spravodlivej, múdrej vojny. Rovnako aj žena narodená v tomto znamení je veľmi odvážna a nebojí sa postaviť za pravdu či dobrú vec. Nerobí haló z banalít, nie je pomstychtivá a vyhýba sa konfliktom. Ak má však pocit krivdy, vždy uvedie veci na pravú mieru a stojí na strane spravodlivosti.

Býk – Demeter

Bohyňa Demeter vystupovala ako symbol plodnosti, roľníctva a bohatej úrody. Nik iný nevie oceniť obyčajné maličkosti v živote viac ako žena narodená v tomto znamení. Žiadne povrchné hodnoty a naháňanie sa za leskom a slávou. Táto žena dobre vie, že najprv je tvrdá práca a potom si môže užívať jej sladké plody. Vie si vychutnávať život plnými dúškami, oceniť dobré víno alebo chutnú večeru. Na to má vycibrený vkus. Ak si táto žena niečo obľúbi, beda iným, keď sa jej to pokúsia vziať. Postaví sa sama za ochranu toho, čo je jej najdrahšie, aj keby ju to málo stáť všetky jej sily.

Blíženci – Iris

pixabay.com

Bohyňa dúhy, ktorá bola zobrazovaná s trblietavými krídlami alebo závojom. Lietajúci posol dobrých správ a zosobnenie nádeje. Rovnako rozlietaná je i žena v tomto znamení, keďže nikdy neobsedí na jednom mieste. Má hlavu plnú plánov a ideálov, chce vidieť zo sveta čo najviac. Ak chcete zažiť dobrodružstvo, vydať sa na neplánovaný výlet alebo sa niekam vypariť a užívať si život plnými dúškami, Blíženci sú tým správnym adeptom na spoločnosť. Aktívne a vždy usmiate osoby, ktoré jednoducho nevidia žiadne hranice a obmedzenia.

Rak – Gaia

Bohyňa Gaia bola matkou, bohyňou zeme, ktorá vdýchla život všetkému, milujúca žena, ktorá by za svoje deti položila aj život. Dámy narodené v tomto znamení sú veľmi obetavé mamy i partnerky, vytvárajú teplo domova a držia rodinu pokope. Je pre nich posvätná a rodinné puto je u nich na prvom mieste. Ich láska je očarujúca a večná, nikto nedokáže dať človeku viac nehy ako žena narodená v tomto znamení. Aj keď dostať sa k jej srdcu je niekedy náročné, stojí to za to. Muži, ktorí niekedy s touto ženou mali vzťah, na ňu nikdy nedokážu zabudnúť.

Lev – Héra

Patrónka manželstva, rodiny, pôrodu a detí. Presne taká je i žena narodená v tomto znamení. Je priateľská, vždy dobre naladená, ostatných vždy povzbudí a zlepší náladu za akýchkoľvek okolností. Ak sa však vyskytnú v rodine problémy alebo nedajbože ublížite jej deťom, majte sa na pozore! Levica ich bude brániť zubami-nechtami a prekvapí vás, koľko sily sa skrýva v tejto nežnej žene. Je to hrdá matka a manželka, ktorá ostatných naokolo zatieni a súperky v jej blízkosti nemajú šancu. Ak sa chcete púšťať do boja s touto ženou, vedzte, že je to pre vás vopred prehratá partia.

Panna – Themis

pixabay.com

Bohyňa spravodlivosti vystupovujúca ako spravodlivý sudca, ktorý je za každú cenu objektívny. Presne také sú ženy, ktoré sa narodili v tomto znamení. Je jedno, či ste ich kamarátka alebo sestra, panna bude konať vždy nezaujate a spravodlivo, pretože spravodlivosť a čisté svedomie sú pre ňu najvyššie hodnoty. Je nestranná a nikdy neohovára, ani neverí klebetám, pretože všetko, na čom záleží sú fakty. S touto ženou by ste mali jednať férovo a nepokúšajte sa ju okabátiť, pretože vás odhalí skôr ako si myslíte. Panna je skvelá priateľka, ktorá dokáže v každej situácii dobre poradiť a zachováva si chladnú hlavu.

Váhy – Persefona

Dcéra najvyššieho boha gréckej mytológie – Dia bola zároveň vládkyňou podsvetia. Bola veľmi spravodlivá, ale i neúprosná, jej slovo malo váhu a nedalo sa vrátiť späť. Rovnako si za svojim stoja aj váhy, i keď možno zistia, že nemali tak celkom pravdu. Často sa nevedia rozhodnúť a táto nerozhodnosť ich dostáva do pozície, kedy sa už nedá dlhšie zaháľať a niekto rozhodne za nich. Aj keď tieto momenty nemajú rady, dostávajú sa do podobných situácií pomerne často.

Škorpión – Hekaté

Bohyňa čarodejníctva a kúzel, patrónka križovatiek, na ktoré sa človek v živote dostáva. Bola zobrazovaná s troma hlavami ako symbol nepredvídateľnej zmeny tejto osobnosti. Presne také sú i ženy škorpiónky. Zamilovať do nich sa je veľmi jednoduché, pretože sú veľmi atraktívne, priam okúzľujúce. Mužov na nich fascinujú ich tváre – raz sú nežné mačiatka, inokedy vášnivé a nespútané, nasledujúci deň starostlivé matky, … V tejto žene sa nikdy poriadne nevyznáte, pretože jej tvár a osobnosť je zahalená rúškom tajomstva.

Strelec – Artemis

pixabay.com

Často vystupuje aj pod menom Artemida a je bohyňou lovu, kvôli čomu túto staroegyptskú bohyňu vidíme zobrazovanú s lukom. Aj keď sa lov spája so smrťou, táto žena je tiež prirovnávaná k ženskej asistentke pri pôrode, ktorý symbolizuje zrodenie. Vravíte si, že tieto protiklady nejdú k sebe? Presne také sú však ženy narodené v tomto znamení. V ich osobnosti dokážu existovať úplne protichodné vlastnosti a tieto ženy z nich dostanú na povrch to najlepšie. Táto protichodnosť sa prejavuje na ich schopnosti prijať a tolerovať akýkoľvek názor, no zároveň vedia viesť spory o najrozličnejšie veci.

Pozri aj: Niekedy bola úplne „out“, no v roku 2018 je opäť v móde! Zabudnite na melír, radikálne strihy a klasické farbenie

zdroj: Jana, takprosto.cc