Tieto fakty ste o Keanovi Reevesovi určite nevedeli. Donútia vás milovať ho ešte viac

Dana Kleinová

Foto: archív TASR

Známy herec patrí k miláčikom Hollywoodu. Nielenže sa dokáže dokonale stotožniť so svojimi rolami, ale je tiež známy pre svoje milé vystupovanie a pohodový prístup.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Brightside.me, Keanu Reeves je známe meno vo filmovom svete, no aj tak sa nájdu fakty, ktoré o ňom ľudia ešte netušia. Tak ako pri všetkom, čo robí, aj v tomto prípade sú to veci, kvôli ktorým ho budete zbožňovať ešte viac ako doteraz.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Keanu Reeves (@keanu.reevesss.official)

Na začiatku kariéry si takmer zmenil meno

Meno Keanu je odvodené od Keaweaheulu, mena jeho praprastrýka, čo v havajskom jazyku znamená „chladný vánok nad horami“. Keď Reeves robil prvé kroky vo svete herectva, jeho agent mu povedal, aby si zmenil meno, pretože to neznie dosť dobre. Svojmu agentovi navrhol meno Chuck Spadina, no nakoniec sa Reevesovi podarilo preraziť s jeho skutočným menom.

Je dieťaťom mnohých národov

Herec má bohatý pôvod, ktorý zahŕňa čínske, portugalské, anglické, írske a havajské korene. Jeho matka Patricia Taylor pochádza z anglického Essexu a otec Samuel Nowlin Reeves Jr. pochádza z Havaja. Navyše, Reevesova babička z otcovej strany je Číňankou a Havajčankou.

V 90. rokoch bol basgitarista v kapele Dogstar

Najnovšie články