Toto je dôvod, prečo sa mužom viac páčia práve štíhle ženy! O vzhľad tu tentokrát vôbec nejde

Banana

Je samozrejmé, že vkus každého človeka je osobitý a každému sa páči niečo iné. Aj pokiaľ ide o opačné pohlavie, jednu priťahujú vysokí bruneti, inú zas modrookí blondiaci a ďalšia si potrpí na vypracované telo. Niet divu, že aj u mužov je to rovnaké, a aj keď je ich veľa takých, ktorí sa otočia sa ženou so zopár kilami navyše, prevažná väčšina však preferuje štíhle ženy. Ide im len o vzhľad alebo je za tým niečo viac?

Najmä v poslednej dobe sa darí valcovať predsudky a plnoštíhle ženy vidíme nielen v časopisoch alebo reklamách na spodnú bielizeň, často tiež vystriedajú chudunké modelky na mólach. Je dobré, ak ľudí neodcudzujeme a nesúdime podľa vzhľadu, ak ale ide o prvotnú príťažlivosť, nevieme si pomôcť a druhá osoba sa nám páči akosi automaticky. Ani muži nevedia ovplyvniť a oklamať svoju podstatu a prevažná väčšina z nich preferuje štíhle ženy. Nemajme im to ale za zlé, keďže ich zameranie sa na peknú postavu má podstatu v psychológii.

Z psychologického hľadiska je najviac pravdepodobné, že muža očarí skôr štíhla žena. Nejde o to, aby mala čo najmenej kíl a telo kosť a koža. Dáma, ktorej postava je adekvátna jej výške a nemá viditeľnú nadváhu, zaujme muža najčastejšie. Aj keď máme tendenciu sa preto hnevať a takéto chovanie odcudzovať, dámy, ruku na srdce – obzrieme sa za pánom s kilami navyše?

Nejde len o vizuálnu stránku

Voľba štíhlej partnerky je z psychologického hľadiska celkom prirodzená. Počas života sa stretávame aj s prípadmi extrémnej obezity alebo situáciami, kedy sú ľudia s nadváhou kvôli svojej postave šikanovaní. V drvivej väčšine prípadov majú títo ľudia komplexy, cítia sa menejcenne, chýba im sebadôvera a sú v živote menej priebojnejší. Často sa voči okoliu obrnia a vytvoria masku neprístupného človeka, ktorý môže vyznieť chladne, aj keď je vo svojom vnútri dobrák.

https://www.instagram.com/p/BZc0t5_jhx0/?tagged=plussizemodel

Aj v televízii môžeme sledovať prípady, kedy sa ľudia kvôli nadváhe uzamknú a sú zatrpknutí alebo nepríjemní na svoje okolie. Všetky tieto postoje vnímame a ukladáme do svojho podvedomia. Aj keď si to neuvedomujeme, vynárajú sa nám pri pohľade na obéznych ľudí a tieto podvedomé „súdy“ nás nútia preferovať pekné a súmerné postavy bez nadváhy. Presne takto to funguje u mužov.

https://www.instagram.com/p/BZc30nvDb81/?tagged=plussizemodel

Extra kilogramy navyše pridávajú žene na veku, vo vážnejších prípadoch spôsobujú problém s chôdzou, bežnými činnosťami a človek sa zvykne vyhýbať fyzickým aktivitám kvôli nedostatočnej kondícii. Nepríjemné pocity z vlastného tela vyústia do frustrácie, ktorú si dotyčná osoba môže vybíjať na okolí. Väčšina mužov sa však veľmi rada venuje športom a oveľa viac ich láka fyzická aktivita. Z psychologického hľadiska je teda hľadanie partnerky s podobnými koníčkami prirodzené. Chlap, ktorý si rá zahrá futbal, venuje sa cyklistike alebo ho baví cvičenie síce nemusí odcudzovať ženu „krv a mlieko“, je ale pravdepodobnejšie, že bude hľadať partnerku, ktorá sa svojej kondícii venuje podobne.

https://www.instagram.com/p/BZc9vpRDyhR/?tagged=plussizemodel

Všetky ženy sú pre niekoho krásne a nemusíte mať 60 kíl, aby ste boli okúzľujúca. Dobre stavanú postavu, pri ktorej nám nebudú vytŕčať kosti aj pri tej najväčšej diéte, môžeme pokojne aj zdediť. Existuje ale veľa žien, ktoré majú aj so zopár kilami navyše elán a postavu si cvikmi a športom neustále spevňujú. Je preto rozdiel medzi ženskými krivkami a nadmerným množstvom tuku. Práve na to sa muži často zameriavajú a ich podvedomie im dáva signál, že ak má žena problém s nadváhou, možno bude problém aj v rámci psychologického hľadiska a ovplyvní to jej emocionálny stav a duševnú pohodu.

https://www.instagram.com/p/BZdlVfaHqUk/?tagged=plussizemodel

Ďalšia kontrolka, ktorá sa u mužov rozsvieti pri pohľade na ženu s nadváhou, je jej postoj k povinnostiam a aktivitám. Väčšina mužov považuje takúto ženu za lenivú a má dojem, že žena nedbá o starostlivosť o seba. Ak muži vnímajú, že sa dáma nestará o svoje zdravie alebo zovňajšok, rapídne to znižuje ich záujem. V rámci mužskej logiky teda vzniká určitá otázka: ak je pre ženu náročné nájsť si hodinu na fyzickú aktivitu a je pre ňu ťažké sa donútiť cvičiť, ako sa bude stavať k náročnejším problémom a povinnostiam v živote?

Faktom je i normálna mužská potreba „lovca“, ktorý sa so svojou ženou pred ostatnými doslova pýši. Ak sa navyše venuje športu a dbá o svoje telo a celkový zovňajšok, má dojem, že pri žene s nadváhou by vyzeral smiešne. On je ten, kto sa chce cítiť dominantne, rovnako, ako sa my chceme cítiť pekne a sebavedome. Koniec koncov, „nefintíme“ sa najmä pre oči opačného pohlavia?

Nemôžeme vynechať ani zdravotný faktor a potrebu mať potomkov. Podvedome vyhľadávame polovičku, ktorá je zdravá a je teda schopná založiť si s nami rodinu. Obezita je zdravotným problémom nielen pre človeka samotného, komplikácie môžu nastať i v tehotenstve alebo počas starostlivosti o dieťa. To predsa nechce ani otec, ani matka dieťaťa.

Štíhla žena však neznamená postavu signalizujúcu problémy s anorexiou. Samy musíme najlepšie vedieť, v akom tele sa cítime najlepšie. Aj plnoštíhle ženy môžu byť šťastné, zdravé a spokojné so svojou postavou. Pocit komfortu im ale pravdepodobne zaručuje zdravý životný štýl a fyzická aktivita. Žiaden chlap od vás pravdepodobne nebude žiadať tehličky na bruchu, nesmiete sa však uspokojiť s kilami navyše len preto, že existujú i plus size modelky a džínsy XL.

https://www.instagram.com/p/BYsOqFbDtpy/?taken-by=pushupsm

Ak ste spokojná sama so sebou, k zdraviu vám nič nechýba a máte dojem, že s vašou postavou je všetko v poriadku, cítite sa vo svojej koži skvele a očarujúco, tak isto budete pôsobiť i na svoje okolie.

Pozri aj: TEST: Ktorá osoba je najhlúpejšia? Nech sa rozhodnete akokoľvek, vaša voľba o vás niečo prezradí

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)

Najnovšie články