Navštíviť nechtový salón sa môže zdať ako bežná vec, no pri neprofesionálnom prístupe si odtiaľ môžete odniesť infekciu alebo na dlhú dobu zničiť vaše nechty. Pred tým, ako si dáte upraviť svoje nechty alebo využijete možnosť vytvorenia umelých nechtov, dávajte si pozor na znaky neprofesionality. Radšej si priplatiť za prístup odborníka a skúsenosti ako neskôr plakať nad katastrofálnymi nechtami.
Na tieto veci by ste si v salónoch mali dávať veľký pozor.
Nástroje a prostredie:
Profesionálna manikérka sa o svoje nástroje musí samozrejme starať. Je absolútne vylúčené, že by ďalšiu zákazníčku obslúžila s nástrojmi, ktoré použila pri inej dáme. Všetky použité nástroje musia byť riadne vyčistené, dezinfikované a sterilizované. Inak vám hrozí vážna infekcia.
Po očistení bývajú prvky uložené v ultrafialových sterilizátoroch alebo v plastových uzatvárateľných vrecúškach. Profesionálna manikérka by samozrejme mala používať jednorazové rukavice. Vždy nový pár pri novom klientovi. Obzrite si i prostredie, kde sa manikúra vykonáva. Musí byť čisté, bez prachu a stôp po nechtoch.
Odstránenie gélu:
Ak nemáte svoje prirodzené nechty a k ich atraktivite ste dopomohli vrstvou gélu, dávajte si pozor na jeho profesionálne odstraňovanie. Gél by mala manikérka dávať dole špeciálnym nástrojom, čím sa pekne zbrúsi. Odstraňovanie má byť rovnomerné, bez škrípania, praskania alebo tvorby hrbolčekov a zárezov, čo by mohlo vaše nechty rozhodne poškodiť. Gél sa odstráni po určitú vrstvu a následne sa necht špeciálnym prípravkom dočistí, aby nedošlo k jeho poškodeniu a vzniku nie hladkej štruktúry nechtu.
Použité materiály
Skutočne kvalitná kozmetika nie je lacná ani u kaderníka a s použitými výrobkami je to rovnako aj u manikérky. Všimnite si značku lakov, gélov alebo ozdôb, ktoré používa. Ak sú vaše nechty upravované tak, že základná vrstva je inej značky ako povrchová úprava nechtov, nie je to znak profesionála. Rôzne značky môžu mať iné zloženie a jednotlivé vrstvy so sebou nemusia ideálne reagovať, kvôli čomu sa nedosiahne perfektný výsledný efekt ako u profesionálky. Po ukončení manikúry by malo byť samozrejmosťou ošetrenie pokožky, takže vám manikérka na ruky nanesie hydratačný krém alebo olej.
Ďalší znak profesionálnej úpravy nechtov nie je viditeľný ihneď – prídete na to až po čase. Ide o dĺžku životnosti a kvality nechtov. Ak sú po pár dňoch ošúchané, prasknú alebo je lak mdlý či pozorujete akékoľvek iné zmeny, mali by ste zmeniť salón.
Manikúra:
Samozrejme nejde zakaždým len o úpravu umelých nechtov. Ak sa jedná o klasickú manikúru a skrášlenie vašich rúk, dávajte si pozor najmä na proces odstraňovania kože okolo základne nechtu a proces pilníkovania. Lem kože by mal byť najprv nástrojom trochu nadvihnutý a až tak je možné kožu odstrániť (aby sa nepoškodila aj jemná časť kože a nevznikali zárezy). Odstraňovanie musí ísť ako po masle, čo je známkou perfektne ostrého nástroja. Pilníky by mali mať rôznu veľkosť zŕn pre postupne perfektné vyleštenie povrchu nechta.
Nanášanie gélu:
Samozrejme, že nikto netúži po otrasne hrubých či extrémne širokých nechtoch. Tvar gélového nechtu by mal byť na všetkých nechtoch rovnaký, mal by skrášľovať vaše ruky a samozrejme nerásť do výšky. Inak nechty pôsobia veľmi neprirodzene.
Gél by sa nemal rozlievať do strán a dotýkať sa kože okolo nechtu. Vždy medzi ním a tohto oblasťou musí byť medzierka (no nie veľká). Profesionálne manikérky, ktoré využívajú v prospech svojich zákazníčok vždy najlepšie technológie už v dnešnej dobe odmietajú využívanie ultrafialového žiarenia na zatvrdnutie vrstvy nanesenej na necht. Lepšie je použitie LED lámp, ktoré sú k pokožke a nechtom šetrnejšie.
Máte nejaké negatívne skúsenosti s manikúrou? Pokojne nám o tom napíšte do komentárov po článkom.
Pozri aj: Ak budete poznať tieto rady podľa typu postavy, budete v džínsoch vždy vyzerať fantasticky
Jana, adme.ru
Nahlásiť chybu v článku