Varovanie, ktoré by mal poznať každý vodič. Toto je dôvod, prečo by ste nikdy nemali nechávať okuliare v aute

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Vodiči dostali dôležité upozornenie. Na sociálnych sieťach sa objavil príspevok, ktorý vás donúti nenechávať slnečné okuliare v aute.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, šokujúca fotografia ukázala, koľko škody môže napáchať, keď slnečné okuliare necháte vo vozidle bez dozoru. Interiér jedného vodiča sa v britských letných horúčavách celkom roztopil. Okuliare založili požiar, ktorý úplne zničil auto zvnútra.

Horúčavy spôsobujú požiare

Horúčavy sú už takmer tu a škody páchajú už aj vo Veľkej Británii. Okrem toho, že by ste mali dodržiavať pitný režim a natierať sa krémom s ochranným faktorom, nezabúdajte aj na slnečné okuliare. A to nielen preto, aby ste si chránili oči, ale ak nechcete, aby sa vám stala nehoda, nezabúdajte ich v aute.

Nenechávajte okuliare len tak

Respektíve, nenechávajte ich len tak na sedadle, radšej ich odložte do priehradky. Hasičský a záchranný zbor v Nottinghamshire prišiel k nehode, aby vyšetril incident, keď sa auto zapálilo od slnečných okuliarov. Hasiči odvtedy varovali vodičov, aby si dávali pozor na silné slnečné žiarenie a predmety, ktoré nechávajú v aute.

Hasiči pritom pripomenuli, že to nie je po prvý raz, kedy auto začalo horieť kvôli slnečným okuliarom na prístrojovej doske. Mnohí ľudia napísali, že ďakujú za varovanie a že si na to určite dajú pozor.

Najnovšie články