Prípravy začínajú už v lete a vojvodkyňa Kate rozdáva rodine vtipné darčeky. Takto vyzerali Vianoce za zatvorenými dverami kráľovského paláca

KatkaR

Vianoce sú už síce za nami a na ďalšie si počkáme takmer rok, no veríme, že aj tie vaše sviatky prebiehali v čo najlepšej rodinnej pohode. Zamysleli ste sa počas nich nad tým, ako prebiehajú sviatky lásky a pokoja v iných kútoch sveta? My sme zisťovali, ako prebiehali za bránami Sandringhamského sídla, v britskej kráľovskej rodine, ktorá ich vždy oslavuje podľa tradícií.

Článok pokračuje pod videom ↓

Prípravy začínajú už v lete

youtube.com

Prípravy kráľovnej Alžbety na vianočné sviatky začínajú už počas letných prázdnin! Kráľovná osobne podpisuje približne 800 pohľadníc, ktoré venuje svojim blízkym a štátnikom rôznych krajín.

Rezidencia Sandringham

Práve na tomto mieste oslavuje kráľovská rodina každoročne vianočné sviatky. Kráľovná s manželom sem prichádzajú v predstihu, aby sa uistili, že prípravy prebiehajú v poriadku a podľa plánu.

Manželia sem často prichádzajú bežným vlakom, ktorým môže cestovať každý z nás. Aj keď je známe, že kráľovná má k dispozícii aj vlastný vlak!

pinterest.com

Tradičný vianočný futbal

Tesne pred Vianocami prichádza do Sandringhamu i zvyšok rodiny. William a Harry sú organizátormi futbalového zápasu, ktorého sa zúčastňuje aj personál obsluhujúci v rezidencii.

pinterest.com

Pompézny vianočný stromček

Na Štedrý deň, zatiaľ čo sa dospelí zhromažďujú pri veľkom stole a okrem čaju chystajú i niekoľkochodové menu, deti ozdobujú vianočný stromček starožitnými ozdobami.

pinterest.com

Vtipné darčeky

Po tom, čo si celá rodina vypočuje slávnostnú reč kráľovnej Alžbety, začnú si všetci členovia vymieňať darčeky. Jej výsosť je kategoricky proti drahým a luxusným darom, a preto je pravidlom, že sa rodina navzájom obdarúva malými a vtipnými darčekmi.

pinterest.com

Lady Diana kedysi darovala všetkým členom rodiny luxusné svetre, no kráľovná ich neocenila. Naopak, vojvodkyňa Kate Middleton rozdáva vždy milé a vtipné darčeky, ktoré potešia všetkých naokolo.

Štedrovečerné menu

Ak ste si mysleli, že rodina trávi hodiny prípravami slávnostnej večere, ktorá obsahuje aj desať chodov a dodatočne ešte niekoľko dezertov, ste na omyle. Práve naopak, na večeri si až tak záležať nedávajú – moriak, pečené zemiaky alebo zemiaková kaša, zelenina a puding – to je všetko.

Vianočné zvyky

O 19:00 začína v blízkom kostole súkromná sviatočná omša pre členov a zástupcov kráľovskej rodiny. Potom všetci zasadnú za stôl, vychutnajú si slávnostnú večeru a následne spolu pozerajú vianočné filmy! Áno, presne ako obyčajná rodina.

pixabay.com

Keď sviatky končia…

Rodina opúšťa Sandringham 26. decembra, kedy sa vyberá za ostatným príbuzenstvom. Kým minulé Vianoce poctili svojou návštevou rodičov vojvodkyne z Cambridge, tento rok sa vybrali k Harrymu a Megan Markle. V Sandringhamskom paláci zostáva iba kráľovná Alžbeta s vojvodom z Edinburghu, ktorí tam pobudnú až do polovice februára.

Najzaujímavejší je podľa nás fakt, že kráľovská rodina sa naozaj snaží k vianočným sviatkom pristupovať tradične a s veľkou úctou. Napriek svojmu postaveniu vo svete a množstvu povinností chce rodina tento magický čas stráviť vždy v kruhu svojich najbližších.

youtube.com

Aké vianočné tradície dodržiavate vy vo vašej rodine? Prekvapili vás niektoré z tých kráľovských? Podeľte sa s nami o  váš názor v komentároch.

Pozri aj: PREDPOVEĎ: Vyberte si jedno číslo a zistite, čo si pre vás karma pripravila a čo vás čaká v blízkej budúcnosti

zdroj: babskeveci.sk (Katuš), ofigenno.com

Najnovšie články