Čo pre vás znamená slovo babička, prípadne stará mama? Dnes sú to ženy, opatrovateľky našich detí, gazdinky v domácnostiach a vynikajúce kuchárky, ktoré nám predávajú svoje životné múdrosti. Pre mňa osobne je stará mama stelesnením múdrosti, dobroty, lásky a veľkej trpezlivosti. Aj keď sú od nás niekedy ďaleko, vždy na nás myslia, vidia nás v pravom svetle a sú vrúcne, s otvoreným srdcom. Nech urobíme nespočetné množstvo chýb, staré mamy nás chápu a nekritizujú.
Tento príbeh o svojej babičke napísala malá vnučka, ktorá dostala v škole úlohu. Zadanie znelo: Aká je vaša babička a kto to vlastne je. O tento príbeh sme sa s vami museli podeliť.
Kto je vlastne stará mama alebo babička?
„Babička je žena, ktorá nemá svoje vlastné malé deti. Ľúbi dievčatá a aj chlapcov, ktorí sú deťmi jej detí alebo aj iných ľudí. Starý otec je tiež babička, ale je to muž. Chodí radšej na prechádzku s chlapcami a rozprávajú sa o chlapčenských veciach ako je napríklad futbal.
Babičky nemusia robiť nič, čakajú len na návštevu svojich vnúčat, prípadne sa objavia na návšteve u vás doma. Sú staré a preto už nemôžu behať a skákať ako my, čo je škoda. Môžu nás však zobrať na jarmok a zaplatiť nám kolotoče a sladkosti. Myslím si, že babičky majú asi veľa peňazí, pretože nám kúpia všetko čo chceme.
Babička nikdy nepovie: „Poďme rýchlejšie alebo ponáhľaj sa“. Vykračujú si svojim tempom, obzerajú stromy, kvety a dážďovky na zemi. Často majú okuliare a občas aj vykladacie zuby.
Babičky niekedy nie sú veľmi šikovné, ale vždy odpovedia na divné otázky detí. Keď nám čítajú knihy, nikdy nepovedia, že ten príbeh už poznáme. Každý by si mal svoju babičku vážiť, pretože je to dospelý človek, ktorý má na vnúčatá veľa času. Toľko času moji rodičia nemajú, pretože musia chodiť do práce. Svoju babičku mám veľmi rada a vždy sa k nej veľmi teším. S láskou spomínam na každú prežitú chvíľu s ňou. Ďakujem ti babi.“
Nahlásiť chybu v článku