Začala dvíhať činky, keď mala 69 rokov. Neuveríte, ako aktívna babička vyzerá dnes, zodvihne viac, ako váži

Dana Kleinová

Foto: Instagram (trainwithjoan)

Jej životný štýl a zdravotný stav však neboli vždy ideálne.

Hoci v minulosti občas navštevovala posilňovňu, za svoj dospelý život pribrala a schudla stovky kíl. Navyše, keď mal 46 rokov, podstúpila hysterektómiu. Joan má zároveň artritídu a trpela ochorením obličiek. To však nie je všetko, pretože predtým, ako Joan dramaticky zmenila svoj život, užívala aj lieky na krvný tlak.

V súčasnosti je Joan v najlepšej životnej forme. Váži 58 kilogramov a už 6 rokov vkuse podstupuje intenzívne tréningy. Vysvetlila: „Už 6 rokov som v bojovej forme. Na mŕtvom ťahu udvihnem 80 kíl a bez problémov hodinu jazdím na bicykli.“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Joan MacDonald (@trainwithjoan)

Motivuje ostatných

Babička zdieľa svoju cestu životom na sociálnej sieti a snaží sa motivovať ľudí, aby sa tiež odhodlali k zmene životného štýlu.

„Som tu, aby som vám povedala, že ak obyčajná dôchodkyňa ako ja dokáže úplne zmeniť svoje zdravie a život, dokážete to aj vy,“ odkazuje Joan.

Tá má na sociálnych sieťach naozaj veľkú odozvu a ľudia jej prezrádzajú, v akom veku ich donútila začať sa o seba znova starať a pracovať na svojom tele. Zároveň jej ďakujú, že im je veľkou motiváciou a snažia sa vďaka nej užiť si zvyšok života najlepšie, ako len vedia.

Jeden fanúšik jej napríklad napísal: „Ďakujem, že ste sa podelili o svoju cestu. Inšpirujete ma, aby som bol svojím najlepším ja a aby som zvyšok svojho života urobil tým najlepším v mojom živote!“

Najnovšie články