Žena priznala, že deťom dáva svoje materské mlieko a mnohých pohoršila. Väčšina už chodí do školy

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Mamička pobúrila mnohých ľudí po tom, ako zverejnila, že svojim starším deťom dáva svoje materské mlieko. Tie majú 6, 10 a 12 rokov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, Priscilla Morton trvá na tom, že im bude dávať svoje mlieko tak dlho, pokiaľ bude môcť. V súčasnosti stále dojčí svoje trojročné dieťa a svojim starším dáva mlieko z fľaše. Sťažuje sa na to, že keď to robí na verejnosti, ľudia na ňu zízajú.

Bojí sa, že jej budú nadávať

„Bojím sa toho, že keď niekde budem, niekto ma konfrontuje a bude mi nadávať, alebo na mňa bude útočiť. Ich názor ma nezaujíma, len nechcem, aby ma napádali,“ povedala, na čo sa ozvalo množstvo žien s tým, že podľa nich je to, čo robí, zneužívanie detí. „Niekto by mal na teba zavolať sociálku. To nie je normálne, je to hnusné,“ tvrdia.

Foto: unsplash

Verí, že svojim deťom pomáha

39-ročná žena priznáva, že keď bola malá, nikdy nebola dojčená a keď bola tínedžerkou, tak sa rozhodla, že si o tom niečo prečíta. Vtedy si zaumienila, že bude dojčiť tak dlho, ako to len bude možné. Pri prvom dieťati, ktoré má teraz 18 rokov, to však bolo ťažké, pretože sa musela vrátiť do práce. Teraz je to však jednoduchšie, pretože pracuje z domu.

Nie je dané, kedy musí žena prestať dojčiť

Materské mlieko svojim deťom dáva, keď vie, že prichádzajú sezónne choroby. Hovorí, že to zabraňuje prechladnutiu a používa ho aj vtedy, keď má jedno z jej detí ekzém. Podľa WHO sa matkám odporúča, aby dojčili aspoň prvých šesť mesiacov života dieťaťa, potom môžu začať zavádzať ďalšie potraviny.

Materské mlieko je mimoriadne prospešné pre zdravie dieťaťa a ukázalo sa, že znižuje riziko ochorenia aj infekcií. Neexistuje žiadny univerzálny čas na to, kedy by ženy mali prestať s dojčením, preto to mnohé mamičky robia aj oveľa dlhšie ako len šesť mesiacov.

Najnovšie články