Nemajú sex na prvom rande a IQ určuje počet detí. 7 faktov o ženách, ktoré o sebe nevedia ani ony sami

Michaela

O nežnejšom pohlaví sa toho už popísalo toľko, až si mnohí môžu myslieť, že vedia o ženách všetko. Na čo žena v skutočnosti myslí, koľko slov denne povie, prečo dokážeme rozlišovať viacero farieb, koľko rúžu spotrebujeme za jeden rok, … Nie je tomu tak! Chcete vedieť, čo ešte o nás zistili? Poďte sa spolu s nami pozrieť na 7 zaujímavých faktov, ktoré ste o sebe možno ani len netušili. Zaujímavé sú však aj niektoré fakty o mužoch!

Článok pokračuje pod videom ↓

Ženy si lepšie pamätajú to, čo je ešte potrebné urobiť než to, čo už urobili

pixabay.com

Všetky poznáme situácie, keď nám v domácnosti niečo chýba, alebo máme doma niečo navyše – niekto zabudol vyniesť smeti. Podľa štúdie z roku 2015 si ženy lepšie pamätajú úlohy, ktoré majú v pláne vykonať v porovnaní s mužmi. Možno si oni lepšie pamätajú to, čo už urobili? Ktovie. Údajne na ne však zabúdame rovnako. V skutočnosti však toho, v mnohých prípadoch, máme v domácnostiach na starosti viac, takže je naša pamäť dobre vycvičená.

Ženský nos dokáže zacítiť pach mužských feromónov v dave

pixabay.com

Podľa amerických sexuológov platí, že čím je muž zdravší, tým silnejšiu vôňu má pre ženy. Vedeli ste, že žena zacíti muža dokonca aj v parfumérii? Vôňa muža nám o ňom vie dokonca čo-to prezradiť aj o jeho imunite. Pokiaľ pri sebe máte svojho milovaného, ktorého vôňu zbožňujete, vie vám to pomôcť s nervozitou. Určite sa pamätáte na chvíle, kedy ste na začiatku vzťahu spávali v jeho tričku a podobne…

Ženy sa nezamilujú tak rýchlo ako muži

pixabay.com

Bez ohľadu na to, čo nás ku láske privádza – mozog, srdce, hormóny – muž sa zamiluje zvyčajne skôr ako žena. Štúdie preukázali, že viac ako 25% mužov sa zamilovalo už medzi prvým a štvrtým rande, zatiaľ čo u žien to bolo len 15%. Mnoho žien sa dokonca priznalo, že po 20 stretnutiach necítia povestné motýle v bruchu.

Tehotenská toxikóza je užitočná

pixabay.com

Kanadskí výskumníci z Toronta zistili, že tehotenská toxikóza prispieva ku lepšiemu rozvoju dieťaťa. Ranné nevoľnosti či bolesti hlavy sú výsledkom obranného mechanizmu, ktorý chráni plod pred škodlivými toxínmi. Takže aj napriek tomu, aké nepríjemné momenty to vedia byť, sú celkom užitočné. Ženy, ktoré si týmto prejdú, nosia pod srdcom zdravé dieťatko a sú najmä menej náchylné na potrat.

Čím vyššie IQ má žena, tým má menej detí

pixabay.com

Psychológ Satoshi Kanazawa z Veľkej Británie odhaduje, že za každými 15 bodmi v IQ nad priemerom sa túžba ženy porodiť (ďalšie) dieťa znižuje o 25%. Dospel k záveru, že inteligentnejšie ženy sa uchyľujú buď ku bezdetnosti, alebo ku jednému dieťaťu. Je to, žiaľ, aj tým, že sa ich prioritami stáva sebarealizácia, zdokonaľovanie sa, kariéra či cestovanie.

Čím viac detí žena má, tým skôr starne

pixabay.com

Približne 2-tisíc žien bolo skúmaných v USA, pričom sa ukázalo, že čím viac detí má žena, tým skorej starne. Chromozómy, ktoré chránia DNA, sa skracovali. Tento proces však môže byť spôsobovaný aj stresom a vyčerpanosťou.

Dámy v červenej pútajú príliš veľa pozornosti

pixabay.com

… čím spôsobujú napríklad aj to, že na ne iné ženy žiarlia. Darmo, červená je vášnivá a výrazná farba, vie si rýchlo získať pozornosť nielen mužských očí. Ženy v červenej farbe sa javia uvoľnenejšie. Možno vás neprekvapí fakt, že dámy, ktoré sa zúčastnili experimentu, si nepriali, aby sa ich polovičky bavili so ženami odetých do červenej.

Čo si o týchto faktoch myslíte? Možno vás napadnú ďalšie zaujímavosti, ktoré ste rokmi odpozorovali. Neváhajte sa o ne podeliť!

Pozri aj: Muž na materskej a sviatky bez rodiny. Toto je 8 princípov šťastného vzťahu, ktorým naše mamy ani staré mamy nerozumejú

zdroj: Miška, adme.ru