Hoci na sociálnych sieťach sa ľudia radi predovšetkým sťažujú, niekedy sa objaví príspevok, ktorý v ľuďoch vyvoláva úsmev alebo pobavenie.
Najnovšie sa na stránke Priznania žien objavil odkaz pre všetkých ľudí, ktorí chodia radi na návštevy. Patríte aj vy medzi ľudí, ktorým prekáža takéto správanie hostí u vás doma?
Pravidlá návštevy
„Tento odkaz patrí všetkým, ktorí radi chodia na návštevu. Zapamätajte si pravidlá návštevy:
1. Neohlásená návšteva – nikto nemá rád neohlásené návštevy, uvedomte si, že keď k niekomu idete a vopred sa neohlásite môže mať akurát niečo iné na práci, ako sa venovať vám, môže mať neporiadok, lebo práve niečo prerába, môže byť práve na odchode z domu, variť, piecť atď. Zamyslite sa aj nad tým, že nie každý má doma pripravené permanentne občerstvenie pre návštevu, lebo sám to nekonzumuje a skladovať to, aby sa to pokazilo predsa nebude. Ak chcete ísť na návštevu tak sa ohláste aspoň pár dní vopred. Je to základ slušnosti.
2. Meškanie na navstevu – keď sa dohodnete, že prídete o 13:30 tak nepríďte o 16:00! Je to neúctivé voči vášmu hostiteľovi, ktorý na vás čaká celý deň. Vám by sa to páčilo? Tak isto, keď poviete hostiteľovi, že za 25 minút dorazíte, ale zároveň viete, že tam nedorazíte, lebo sa ešte zastavíte asi na nákup alebo niečo vybaviť (nie, že by ste to nemohli vybaviť po návšteve) tak netvrďte, že tam budete do pol hodiny. 10-20 minútové meškanie je tolerovateľné, ale nie 2 hodinové, dokonca ani nie hodinové.
Pozornosť pre hostiteľa
3. Malá pozornosť pre hostiteľa – keď už konečne na tú návštevu dorazíte a niečo ste hostiteľovi priniesli, napr. bonbóny, dajte si aspoň tú námahu, že keď vám to už ležalo pol roka v skrini, že skontrolujete záruku. Keď už nemáte 3€, aby ste kúpili niečo iné, ako to, čo vám niekto dal. Radšej nenoste nič. Je to urážlivé.
4. Občerstvenie – po 2 hodinovom meškaní ste sa konečne dotrepali, odovzdali bonbóny po záruke, majte aspoň toľko chochmesu v sebe, že keď vás hostiteľ čaká celý deň, pripravil vám občerstvenie, žiadne praclíky alebo čipsy, ale naozaj občerstvenie, napr. obložené chleby, zákusky… aspoň zo slušnosti ochutnajte, čo pre VÁS hostiteľ pripravil. Nemusíte si dať praclíky ani čipsy, ale keď si niekto dá tú námahu, že tie chlebíčky robí pre vás tak ho neurazte.
5. Čas strávený u hostiteľa – aký by mal byť vhodný čas strávený u hostiteľa? Tak určite nie 3 hodiny!
To je asi všetko. Tak si to konečne zapamätajte a zamyslite sa nad tým, či by sa to páčilo vám, keby ste na mieste hostiteľa!“
Mnohí ľudia majú po vlne pandémie, kedy sa odporúčalo obmedziť stretávanie, akýsi deficit a chcú sa s ľuďmi vidieť a stretávať. Napriek tomu je dôležité rešpektovať prianie hostiteľa. Aký na to máte názor vy?
Nahlásiť chybu v článku