Roky som bojovala s väčším bruškom. Až keď som začala dodržiavať tieto 4 pravidlá, tuk je konečne fuč

Banana

Podarilo sa vám zhodiť váhu, tešíte sa, že ste schudli no pri pohľade na bruško vám stále zamrzne úsmev? Táto problematická partia trápi mnoho žien, no to neznamená, že sa s tým nedá nič robiť. Vďaka nasledujúcim tipom sa môžete nechceného tuku zbaviť navždy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Stačí niekoľko rád, trochu snahy a odhodlania a prebytočný tuk na bruchu sa stane minulosťou.

Prehodnoťte všetky potraviny

pixabay.com

To, že na balíčku píše slovo „Fit“ nemusí znamenať, že neobsahuje množstvo cukru. Výrobcovia takto radi označujú svoje produkty a spotrebitelia sa často nechajú pekným obalom nachytať. Ak sa chcete zbaviť nadbytočného tuku, v prvom rade musíte minimalizovať príjem sacharidov. Zameňte jedlá za zdravšie. Namiesto sladkostí si dajte ovocie, sladené vody nahraďte tou čistou alebo čajom. V obchode kúpené fit cereálie radšej vymeňte za vločky a orechy. Kontrolujte zloženie potravín, ktoré kupujete a oblúkom sa vyhýbajte polotovarom. Často majú najviac sacharidov, farbív, konzervantov a éčok.

Pohyb

Po čase vám prechádzky určite stačiť nebudú a pre svoje vysnené telo musíte urobiť rozhodne viac. Beh spaľuje až 2,5-krát viac kalórií ako chôdza, takže s ním ušetríte čas a urobíte viac pre svoju postavu. Dajte si denný záväzok, že odbehnete 30 minút. Ak to bude zo začiatku náročné, striedajte beh s chôdzou. Po mesiaci uvidíte obrovský rozdiel.

Plávanie je ďalšou fantastickou voľbou. Zapájate v ňom svaly, ktoré bežne neposilujete a navyše vás voda nadľahčuje takže je to úplne nenáročná aktivita. Venujte sa jej 30 minút dva alebo tri-krát v týždni. Základom je neprestať sa hýbať počas celých 30 minút.

pixabay.com

Musíte uznať, že bicyklovanie zvládnu aj začiatočníci. Nepotrebujete mať drahý a špeciálny bicykel ani výbavu. Na zhodenie prebytočného tuku vám stačí bicyklovať sa aspoň dva-krát v týždni. Vyberte si obľúbenú trasu, vychutnajte si krásy prírody alebo si užite jazdu v chládku lesa.

Posilnenie svalov

Častou chybou u ľudí je to, že sa venujú len kardio cvičeniam, no zabúdajú na posilňovanie svalov. Pomôžu vám cviky na brucho, ktoré vyformujú a posilnia svalstvo. Okrem iných môžete skúsiť na začiatok tie jednoduchšie.

Ľahnite si na chrbát, pokrčte nohy v kolenách a vydýchnite všetok vzduch. Brucho zároveň stiahnite najviac ako len viete a tlačte ho k podlahe. Vydržte takto 15 až 20 sekúnd a môžete sa pomaly nadýchnuť. Opakujte 10-krát aspoň 3-krát denne.

https://www.instagram.com/p/Blb1LFLA1VB/?tagged=plank

Plank môžete robiť na záver. Ide o jeden z najlepších cvikov na posilnenie viacerých svalov vôbec. Okrem kladného účinku na svalstvo vďaka pravidelne robenému planku zlepšíte svoje držanie tela a uľavíte si od bolesti svalov či chrbtice. Stačí, ak sa opriete o lakte a špičky nôh a budete celá vyrovnaná, pevná ako skala. Začnite s výdržou po dobu 30 sekúnd a cvik opakujte 3-krát denne. Stále však dĺžku držania planku predlžujte a pridávajte si sekundy navyše.

Zamerajte sa na brucho

Keď máte spevnené svaly a zbavili ste sa nadbytočného tuku, chýba vám ešte jeden krok, aby boli ostatné rady efektívne. Posilňujte vyslovene vaše brucho a namáhajte na ňom svalstvo. Ideálne sú rôzne druhy brušákov, ktoré by ste mali stále opakovať a striedať. Striedanie vám pomôže pri zapájaní všetkých svalov, aby ste sa nezameriavali len na tie isté partie. Vďaka nasledujúcemu videu sa môžete naučiť niekoľko druhov cvičení.

Z tejto polohy môžete prejsť k dvíhaniu zadku a nôh do vzduchu. Ruky položte na podlahu. Celý čas ležte a dvíhajte len vystreté nohy, panvu a zadok. Vydržte hore (ako sviečka) a potom pomaly klesajte. Nohy dvihnite 10 až 15-krát.

Bonus: Studená sprcha

Studená sprcha má niekoľko výhod. Výborne sa po cvičení a spotení schladíte, zmiernite bolesť svalov prejavujúcu sa ako svalovicu a navyše môžete dodatočne zredukovať váhu. Ak sa sprchujete studenou vodou, telo v snahe zahriať sa vytvára ďalšiu aktivitu (prácu) a tým spaľuje kalórie.

Pozri aj: Žiadna dvojitá brada ani kilogramy navyše. Odkedy som sa naučila týchto 12 pravidiel, moje fotografie vyzerajú bezchybne

Jana, brightside.me

Najnovšie články