Ešte pred dvomi rokmi mala táto staršia dáma začínajúci hrb a ledva vládala chodiť. Metóda, ktorá jej pomohla, vám vyrazí dych!

Monizz

Anne Pesce má 85 rokov a stala sa miláčikom internetu. Ešte donedávna ju trápila choroba, ktorá spôsobila, že jej chrbtica začínala vyzerať ako luk. A nielen tá. Aj stará pani sa čím ďalej tým viac ohýbala k zemi. Dnes je všetko inak.

Článok pokračuje pod videom ↓
takprosto.cc

Anne Pesce problém trápil natoľko, že húževnatá stará dáma sa dala nahovoriť na jógu pre starších. Po mnohých rokoch zhoršujúcich sa prognóz a stále väčších bolestí sa babička narovnala a dnes chodí vystretá opäť vo svojej pôvodnej výške. Radikálna zmena ženy v úctyhodnom veku vyrazila dych celému svetu. Jej príklad by mali nasledovať všetci starší ľudia, ktorých trápia podobné problémy. A to celkom bez obáv, pretože inštruktori jógy pre seniorov presne vedia, čomu sa u starých ľudí vyhnúť.

takprosto.cc

Otrasná skolióza je minulosťou

Neustále a stupňujúce bolesti v chrbte spôsobené dlhoročnou a stále sa zhoršujúcou skoliózou vyzerali naozaj beznádejne. Kruté trápenie, ktoré podstupuje mnoho seniorov v dôsledku straty vápnika alebo iných pre kosti dôležitých látok, je postupom času stále neznesiteľnejšie. Práve preto skúsení inštruktori spolu s odborníkmi na ortopédiu vynašli spôsob cvičenia pre seniorov, ktorí by mal ich ťažkosti ak nie odstrániť, tak prinajmenšom dostať do znesiteľného stavu. Komplikácie, ktoré pri ťažkej skolióze vznikajú, sú akútne, boľavé a vedú dokonca k dysfunkcii niektorých orgánov.

takprosto.cc

Anne mala ťažkosti pri chôdzi, veľké bolesti a ohnutý chrbát, ktorý sa pomaly, ale isto začínal podobať písmenu L. Podobne ako pani Anne Pesca, so skoliózou sa trápia mnohí seniori a dôvodom tohto trápenia je len obyčajná neznalosť. Anne vyskúšala akupunktúru, fyzikálnu terapiu, choripraktika aj masáže. Všetko pomohlo, ale iba dočasne. Problém boľavej a ohnutej chrbtice sa po chvíľke vždy vrátil. Toto zotrvávanie v bolestiach trvalo až do konca roku 2014, kedy sa Anne vybrala po schodoch, pichlo ju v chrbte a ostala na vozíku.

takprosto.cc

Vnučka pani Anne ju vzala na hodinu jógy, kde požiadala svoju priateľku, špecialistku na ochorenia chrbtice, či by starú pani nepozrela a neskúsila s jej chrbticou niečo spraviť. Po týždni už Anne opäť stála na nohách a po niekoľkých mesiacoch sa celkom narovnala!

takprosto.cc

Odvtedy Anne Pesca cvičí jógu pre seniorov denne a nedá na ňu dopustiť. Odporúča ju všetkým seniorom, ktorých trápi podobný problém.

Pozri aj: Tieto znamenia zverokruhu sú tými najlepšími rodičmi. Býk nemá konkurenciu a Váhy sú zárukou pevného rodinného zväzku!

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc