Charakteristika znamenia: BLÍŽENCI

Lucia Mužlová

Základné údaje:

Element: vzduch

Článok pokračuje pod videom ↓

Vládnúca planéta: Merkúr

Farby: zelená, žltá

Šťastný deň: streda

Šťastné čísla: 3, 8, 12, 23

Najlepšie si rozumie s: Váhy, Vodnár

Vlastnosti:

Blíženci sú veľmi expresívni a bystrí, pričom majú dve tváre a nikdy si nemôžete byť celkom istí, ktorej práve čelíte. Blíženci môžu byť na jednej strane družní, komunikatívni a vždy pripravení zažiť zábavu, no na strane druhej dokážu brať veci veľmi vážne, sú premýšľaví, nepokojní a dokonca aj nerozhodní.

charakt1
topmattressreviews.net

Keďže sa jedná o vzdušné znamenie, zaoberajú sa Blíženci všetkými aspektami mysle. Tomuto znameniu vládne Merkúr, čo je planéta, ktorá predstavuje komunikáciu, písanie a učenie druhých. Dokážu byť fascinovaní takmer všetkým na svete a majú pocit, ako keby nemali dosť času na to, aby zažili všetko, čo chcú. To z nich robí vynikajúcich umelcov, spisovateľov a novinárov. Blíženci majú často pocit, že im chýba druhá ich polovica. Neustále hľadajú nové priateľstvá a radi sú stredobodom pozornosti, či už v práci alebo v súkromnom živote. Sú zvedaví, všestranní, milujú zábavu a chcú zažiť všetko, čo je tam vonku, takže v ich spoločnosti sa nebudete nikdy nudiť.

Láska a sex:

charakt2
hdnicewallpapers.com

Blíženci sú ohniví milenci. Dôležitá je pre nich komunikácia, no aj fyzický kontakt. Keď sa tieto dve veci spoja, nič pre nich nie je prekážkou. Sú veľmi zvedaví a vždy pripravení flirtovať. Kým nájdu toho správneho človeka, s ktorým chcú ostať po zvyšok života, skúsia si vzťah s mnohými osobami. Blíženci potrebujú cítiť vzrušenie, rozmanitosť a vášeň. Len vtedy sú plne spokojní. Ak nájdu vhodného partnera, dokážu byť veľmi lojálni a verní až do špiku kosti.

Rodina a priatelia:

charakt3
prosperityedwell.com

Ľudia narodení v znamení Blíženci sú veľmi sociálni a radi trávia čas s priateľmi a rodinou. Majú veľa priateľov a vedia, že základom úspechu je komunikácia. Bez jasného komunikačného toku strácajú rýchlo záujem. Rodina je pre nich veľmi dôležitá, a to najmä členovia, ktorí sú im podobní. Pevné priateľstvo medzi súrodencami je pre nich veľmi bežné a čas strávený v spoločnosti súrodencov je pre nich vzácny. Rodinné povinnosti pre nich často predstavujú výzvu a vždy sa dokážu vyrovnať s problémami rodinného charakteru.

Kariéra a peniaze:

charakt4
iwillteachyoutoberich.com

Pre Blížencov je najlepšia taká práca, ktorá stimuluje ich intelekt. Sú to zruční, invenční a veľmi rozumní ľudia, takže ich práca musí byť dynamická a náročná. Čo však nemajú radi sú opakujúce sa úlohy. Najvhodnejšie povolania pre toto znamenie zverokruhu je učiteľ, vynálezca, vedec, novinár, spisovateľ, právnik. Akákoľvek kariéra, ktorá ponúka dostatok príležitostí na komunikáciu a udržuje ich stále zaneprázdnených, je vynikajúca. Blíženci sú tiež skvelí obchodníci. Rozhodovanie medzi praktickosťou a potešením je pre nich trochu náročné, no napriek tomu zastávajú postoj, že peniaze sú nutné zlo. Väčšina z nich si dopraje všetko, po čom túžia.

Významné osobnosti narodené v znamení Blíženec:

Bob Dylan, Marilyn Monroe, Kráľovná Viktoria, Dalajláma, Edvard Beneš, Helena Růžičková, Libuše Šafránková, Luděk Sobota.

Ak si chcete prečítať charateristiku iného znamenia, stlačte tu.

Ak si chcete prečítať horoskop pre znamenie Blíženec, stlačte tu.

Ak si chcete prečítať horoskop pre iné znamenie, stlačte tu

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

Najnovšie články