Charakteristika znamenia: LEV

Lucia Mužlová

Základné údaje:

Element: oheň

Článok pokračuje pod videom ↓

Vládnúce vesmírne teleso : Slnko

Farby: biela, červená

Šťastný deň: nedeľa

Šťastné čísla: 1, 4, 10, 13, 19, 22

Najlepšie si rozumie s: Baran, Strelec

Vlastnosti:

Ľudia narodení v znamení Leva sú rodenými vodcami. Sú dramatickí, tvoriví,  sebavedomí, dominantní a len veľmi ťažko im odoláme. Či už ide o prácu alebo rodinu a priateľov, môžu dosiahnuť čo chcú.

charakt1
topmattressreviews.net

Lev je ohnivé znamenie, čo znamená, že miluje život a očakáva, že jeho život bude úžasný. Rovnako ako iné ohnivé znamenia, aj Lev je schopný naplno využívať svoju myseľ, aby vyriešil tie najzložitejšie problémy a situácie. Vládnúcim telesom je Slnko a v každej forme, aj v tej metaforickej, vyjadruje a stelesňuje jeho ego. Je to veľkou výhodou, pretože Lev je znamenie, ktoré vie, čo od života chce. Niekedy však ignoruje potreby iných ľudí, pretože je zahľadený do seba a svojich túžob.

Má zvláštnu schopnosť byť „kráľom džungle“, no napriek tomu má veľa priateľov, pretože je veľmi veľkorysý a lojálny. Sebavedomý a atraktívny Lev je schopný zjednotiť veľa ľudí do jednej súdržnej skupiny. Problémy môžu nastať, keď až priveľmi miluje sám seba a svoje úspechy. Vtedy je arogantný, lenivý a nedokáže zmeniť svoj pevný názor. Predpokladá, že „špinavú“ prácu za neho urobí niekto iný. Zdravý zmysel pre humor môže spoluprácu s ostatnými ľuďmi uľahčiť.

Láska a sex:

charakt2
hdnicewallpapers.com

Toto znamenie je veľmi vášnivé, ale aj úprimné. Lev dokáže svoje pocity vyjadriť priamo a s ľahkosťou. Čo sa milostného života týka, Lev je odvážny, zábavný a veľmi energický. Má jasnú predstavu o láske a o sexe, dokáže tieto dve veci dokonale odlišovať. V každom vzťahu na seba berie podobu lídra a mnohí sa spoliehajú na jeho iniciatívu a nezávislosť. Pre partnera to však môže byť únavné, najmä ak práve potrebuje zorganizovať svoje osobné záležitosti.  Lev potrebuje vedľa seba sebavedomého a rozumného partnera, ktorý bude na rovnakej intelektuálnej úrovni ako on. K milovanému človeku má vždy úctu a je k nemu štedrý.

Rodina a priatelia:

charakt3
prosperityedwell.com

Ľudia narodení v znamení Leva sú verní a oddaní priatelia. Vždy sa snažia pomáhať druhým, aj keď to stojí veľa času a energie. Sú silní a spoľahliví, majú schopnosť reagovať takmer na každú situáciu. Sú pokorní a láskaví a majú radi spoločenské akcie, ktoré sami organizujú. Len málokedy sú sami, pretože interakcia je im prirodzená. Svojich priateľov si vyberajú starostlivo, na základe toho, ako dobre s nimi človek dokáže držať krok. Čo sa rodiny týka, Lev urobí čokoľvek, aby ju ochránil. So svojou rodinou drží v dobrom aj zlom.

Kariéra a peniaze:

charakt4
iwillteachyoutoberich.com

Lev je vždy plný elánu a energie, má tendenciu byť vždy obklopený ľuďmi. Je ambiciózny, kreatívny a optimistický. Akonáhle sa venuje svojim zamestnancom, urobí pre nich všetko. V práci uznáva oddych vo forme hier a rýchlej zábavy a najlepšie sa cíti, keď je šéf sám sebe. Najlepšie sa Levy uplatnia v štátnej správe, školstve a v politike. Akákoľvek práca, kde sú vo vedúcej pozícii, im vyhovuje.

Lev miluje byť obklopený modernými a elegantnými vecami. K peniazom sa dostane veľmi ľahko. Veľmi neuznáva šetrenie, radšej peniaze míňa a znovu zarába. Je extrémne veľkorysý, takže mu nerobí problém poslať obnos peňazí aj na účet svojim priateľom. Nedostatkom práce netrpí, no niekedy si toho na plecia naloží viac, ako dokáže zniesť.

Významné osobnosti narodené v znamení Lev:

Napoleon Bonaparte, Louis de Funes, Madonna, Boleslav Polívka, Oldřich Nový, Július Satinský.

Ak si chcete prečítať charateristiku iného znamenia, stlačte tu.

Ak si chcete prečítať horoskop pre znamenie Lev, stlačte tu.

Ak si chcete prečítať horoskop pre iné znamenie, stlačte tu

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

Najnovšie články