Charakteristika znamenia: VODNÁR

Lucia Mužlová

Základné údaje:

Element: vzduch

Článok pokračuje pod videom ↓

Vládnúca planéta: Urán

Farby: modrá, zelená, sivá, čierna

Šťastný deň: sobota

Šťastné čísla: 4, 8, 13, 17, 22, 26

Najlepšie si rozumie s: Blíženci, Váhy

Vlastnosti:

Ľudia narodení v znamení Vodnára sú väčšinou tichí a plachí, no na druhej strane môžu byť aj veľmi energickí a výstrední. V oboch prípadoch sa však jedná o hlbokých mysliteľov a vysoko intelektuálnych ľudí, ktorí sú vždy ochotní pomôcť druhým. Sú schopní vidieť riešenia bez toho, aby boli do problémov príliš zainteresovaní a dokážu veľmi ľahko vyriešiť akýkoľvek problém. Hoci sa môže zdať, že prekypujú dostatkom energie, niekedy potrebujú tráviť čas osamote, ďaleko od všetkého, s cieľom obnoviť svoju silu. Vodnári sa na svet pozerajú ako na miesto plné možností.

charakt1
topmattressreviews.ne

Vodnár je vzdušné znamenie a pri každej príležitosti zapája svoju myseľ. Ak nie je mentálne stimulovaný, má tendenciu sa začať nudiť a nemá dostatok motivácie na dosiahnutie čo najlepšieho výsledku. Vládnuca planéta Vodnára, Urán, má plachú, náhlu a niekedy aj agresívnu povahu, no tiež ponúka Vodnárom akési vizionárske kvality. Vodnári sú schopní vnímať budúcnosť a presne vedia, čo chcú v živote dosiahnuť, pričom na svojich dlhodobých cieľoch dokážu usilovne pracovať aj viac ako päť či desať rokov. Urán im tiež posyktuje moc rýchlo a jednoducho transformovať veci okolo seba, a teda sú považovaní za mysliteľov, progresívnych a humánnych ľudí. V skupine alebo v komunite sa cítia dobre, takže sa neustále usilujú byť obklopení ľuďmi.

Najväčším problémom Vodnárov je to, že majú často pocit obmedzenosti. Vzhľadom k túžbe po slobode a rovnosti všetkých ľudí sa budú vždy usilovať o to, aby bola zabezpečená sloboda prejavu a pohybu. Vodnári majú často povesť chladných a necitlivých osôb, no jedná sa len o ich obranný mechanizmus, ktorý sa aktivuje v prípade ak dôjde k predčasnej intimite. Potrebujú sa naučiť dôverovať ostatným ľuďom a vyjadrovať svoje emócie zdravým spôsobom.

Láska a sex:

charakt2
hdnicewallpapers.com

Pre Vodnára je najväčším afrodiziakom intelektuálna stimulácia. Najviac ich lákajú dlhé a zaujímavé rozhovory s inými osobami. Otvorenosť, komunikatívnosť, predstavivosť a ochota podstúpiť menšie riziká sú vlastnosti, ktoré dobre zapadajú do rodinného života. So vzťahmi je to trochu komplikovanejšie a zložité, no za najdôležitejšie považujú vernosť a kompatibilitu. V láske sú lojálni a vôbec nie sú majetnícki. Nezávislosť poskytujú nielen sebe, ale aj svojim partnerom. Považujú ich za seberovných.

Rodina a priatelia:

charakt3
prosperityedwell.com

Aj keď sú Vodnári komunikatívni, predsa len potrebujú nejaký ten čas na to, aby sa s ľuďmi dokázali zblížiť. Vzhľadom k tomu, že sú veľmi citliví, blízkosť pre nich znamená aj zraniteľnosť. Ich bezprostredné správanie v kombinácii s ich silnými názormi z nich robí tak trochu nedostupných ľudí. Vodnár urobí pre svojho blízkeho veľa a rád sa sebaobetuje, ak je to potrebné. Ich priatelia by mali mať tieto tri hlavné vlastnosti: kreativitu, intelekt a integritu. Čo sa rodiny týka, ich očakávania nie sú o nič menšie. Chápu, čo je to povinnosť voči príbuzným, ale ak jednotliví členovia rodiny nespĺňajú ich očakávania, nebudú s nimi udržiavať úzke väzby.

Kariéra a peniaze:

charakt4
iwillteachyoutoberich.com

Vodnári sú z práce nadšení a majú pozoruhodnú schopnosť využiť ich fantáziu na obchodné účely. Pre toto znamenie bude vyhovovať najviac kariéra, ktorá umožňuje osobný rozvoj a bude demonštrovať ich priority. Ich vysoký intelekt v kombinácii s ich ochotou podeliť sa o svoj talent a zručnosti inšpiruje mnoho ľudí, ktorí pracujú v ich blízkosti. Vodnár je vizionár, ktorý má rád, keď sa zapája do aktivít, ktoré majú za cieľ to, že sa ľudstvo bude mať lepšie.

Čo sa peňazí týka, toto znamenie má talent zachovávať si rovnováhu medzi výdavkami a šetrením. Väčšina ľudí narodených v tomto znamení sa vie dobre prispôsobiť situáciám a majú aj cit pre štýl, ktorý sa neboja ukázať. Nie je vôbec nezvyčajné, ak Vodnár nosí pestrofarebné oblečenie. Práce ako herectvo, písanie, učenie, fotografovanie alebo pilotovanie sú pre toto znamenie veľmi vhodné. Najlepšie pracovné prostredie je to, kde im je poskytnutá voľnosť pri riešení problémov a nie sú tam prísne pracovné pravidlá. Vodnár je nekonvenčný typ, a ak má možnosť vyjadriť svoje nadanie, môže dosiahnuť veľké úspechy.

Významné osobnosti narodené v znamení Vodnár:

Fridrich II. Veľký, W. A. Mozart, Franz Schubert, Abrahám Lincoln, Thomas Edison, Božena Němcová, John Travolta, Milan Lasica, Lenka Filipová, Bára Basiková, Jan Werich, Miloš Forman.

Ak si chcete prečítať charateristiku iného znamenia, stlačte tu.

Ak si chcete prečítať horoskop pre znamenie Vodnár, stlačte tu.

Ak si chcete prečítať horoskop pre iné znamenie, stlačte tu

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

Najnovšie články