Krásne gesto po 20 rokoch od jej smrti. Paríž si chce takto uctiť pamiatku princeznej Diany

TASR

Foto: Flickr/archív TASR

Parížska radnica chce pomenovať po britskej princeznej Diane malé námestie neďaleko miesta autonehody, pri ktorej pred 20 rokmi utrpela smrteľné zranenia.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HRH Diana, princess of Wales❤👸 (@hrh.diana_princess_of_wales) on

Ako informovala agentúra AP, na mieste nad tunelom Alma, kde sa smrteľná havária 31. augusta 1997 stala, sa nachádza pamätník Plameň Slobody, ktorý je odvtedy neoficiálnym pomníkom Diany. Námestie momentálne nesie meno po opernej speváčke Marii Callasovej. Predstaviteľ parížskej radnice uviedol, že o premenovaní námestia po Diane budú členovia mestského zastupiteľstva hlasovať v júni.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Duchess Kate Middleton (@duchess_kate_the_great) on

Francúzska metropola poukázala na to, že neďaleko sa už nachádza ulica pomenovaná po Callasovej a mesto chce princeznej z Walesu vzdať hold za jej prácu v humanitárnej oblasti. Diana (36), jej priateľ Dodi al-Fayed (42) a šofér zahynuli po tom, ako ich limuzína narazila do piliera cestného tunela Alma. Vyšetrovanie z roku 2008 odhalilo, že príčinou smrti páru bola hrubá nedbanlivosť ich podnapitého šoféra Henriho Paula a tiež konanie paparazzov, ktorí ich počas celej jazdy prenasledovali.