Ako dosiahnuť pri domácom farbení výsledok ako zo salóna? 10 tipov, ktoré by mala poznať každá žena, ktorá si vlasy farbí sama

Zuzana Fulopova

Dnešné farby na vlasy sú už oveľa kvalitnejšie, ako tie, ktoré nám obchody ponúkali v minulosti. Moderné farby už vlasy nie len účelne zafarbia, ale ich aj vyživia. Ak si však chcete zafarbiť vlasy doma miesto toho, aby ste sa zverili do rúk odborníkom, mali by ste dodržať pár jednoduchých pravidiel.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay

Aby ste predišli nepríjemným prekvapeniam po domácom zafarbení svojej koruny krásy, máme pre vás pár účinných tipov.

Typ farby

Pred farbením vlasov, by ste si okrem odtieňa farby mali vybrať aj typ farby. Rozdeliť ich môžeme do štyroch kategórií a to: blond, fyzikálne, chemické a prírodné. Hlavné rozdiely sú v rôznorodosti farebnej škály, pevnosti a v hĺbke vniknutia farby do vlasov. Farbu na vlasy vám odporúčame kúpiť v špecializovaných obchodoch s profesionálnou vlasovou kozmetikou, kde vám poradia správny odtieň.

# 1 Blond farby

pixabay

Tieto farby odfarbia vlasy v troch tónoch a to tak, že odstránia z vlasov prírodný pigment, pretože obsahujú peroxid a to 6 a viacpercentný. Aplikujú sa na suché a mastné vlasy a to 3 až 5 cm od korienkov, pričom korienky farbíme na koniec. Teplota pri korienkoch vlasov je totiž vyššia, čo spôsobuje rýchlejšiu reakciu farby. Nikdy do tejto zmesi nepridávajte vodu, šampón alebo balzam.

# 2 Chemické farby

Táto skupina farieb sa skladá z dvoch zložiek, a to z farby a peroxidu. Farba vlasov sa mení penetráciou molekúl farbiva vo vlasov. Pred ich aplikáciou však vykonajte test na alergie na ohybe lakťa.  Pri nanášaní farby na suché a mastné vlasy postupujte od zadnej časti až po čelo. Následne vlasy prečešte s plastovým hrebeňom aby sa farba rovnomerne rozložila.

# 3 Fyzikálne farby

Do tejto kategórie spadajú tonizujúce farbivá na vlasy ako toniká, masky, peny, gély. Tieto farbivá nie sú zmiešané s peroxidom, čo spôsobuje, že nikdy s nimi nedosiahnete svetlejší odtieň vlasov, ale iba tmavšie odtiene alebo tónovanie. Aplikujú sa na čerstvo umyté vlasy, a to čím dlhšie ich necháte pôsobiť, tým bude farba na vlasoch jasnejšia a sýtejšia.

# 4 Prírodná farba

pixabay

Tieto farbivá nemôžu radikálne zmeniť farbu vašich vlasov, ale môžu zmeniť ich odtieň. Pod túto kategóriu patrí henna, basma, harmanček, vlašský orech, cibuľová kôra, čaj, kávové farbivá. Výhoda je, že sa ľahko aplikujú na vlasy, ktoré ešte neboli zaťažené žiadnou farbou. Po aplikácii farby, zabalte vlasy do turbanu a nechajte farbu pôsobiť niekoľko minút.

Spôsob nanášania

pixabay

Ak ste si vybrali farbu, môžete začať s prípravou:

  • pred farbením si doprajte horúci čaj alebo kávu, aby sa zlepšil krvný obeh v cievach nevynímajúc pokožku hlavy
  • pripravte si ochranné rukavice a plášť alebo uterák
  • ak ste stále na pochybách s odtieňom farby, môžete ju skúsiť aplikovať na kúsok vlasov a na druhý deň vyhodnotiť výsledok
  • v nekovovej nádobe pripravte zmes a ihneď aplikujte na vlasy
  • postupujte podľa návodu, resp. podľa typu farby
  • nakoniec si vlasy umyte tak, ako to robíte vždy

Starostlivosť po farbení

Nezabúdajme na špeciálnu starostlivosť, ktorá nám zabezpečí dlhotrvajúcu farbu a zdravé vlasy. Ideálne je používať šampón na farbené vlasy, alebo šampón pre deti. Samozrejmosťou by sa mal tak isto stať balzam a maska na vlasy s pigmentami, ktoré podporujú farbu vlasov.

A čo vy milé žienky, ktorý typ farby uprednostňujete a prečo? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: 11 trikov od profesionálnych modeliek, vďaka ktorým budete vyzerať bravúrne za každých okolností

                                                                                                                                     Zuzu, adme.ru

Najnovšie články