Splnil jej životný sen. Známy spevák navštívil 15-ročnú pacientku a ukázal tak, že aj on je len obyčajným človekom s dobrým srdcom

Monizz

15-ročnej Sophii Gall diagnostikovali osteosarkóm, teda závažnú formu rakoviny kostí,  už dávnejšie. Statočné dievča sa s chorobou vysporiadalo po svojom. Odkedy ochorela, začala si plniť sny, cestovať a užívať si život naplno. Pretože nikdy nevie, ktorý bude ten posledný.

Článok pokračuje pod videom ↓

View this post on Instagram

2017 u better be good

A post shared by Sophia🌻 (@sophia.gall) on

Sophia si svoje srdce vylieva aj na sociálnych sieťach, na ktorých sa nehanbí zavesiť fotografiu bez vlasov či s hadičkami. Dievča s hlbokými smutnými očami sa napriek všetkému naďalej usmieva aj v tých najťažších chvíľach. Práve vtedy jej úsmev na tvári dokáže vyčarovať hudba sympatického červenovlasého speváka Eda Sheerana.

Keď sa sny plnia

Sophia si začala plniť svoje sny o cestovaní a s rozširujúcim sa onkologickým ochorením si aj dievča rozširuje obzory a spoznáva svet. Odkedy ochorela, stihla už navštíviť Škótsko, Anglicko, Francúzsko a Singapur. Keď v roku 2015 podstúpila prvú liečbu, bála sa, čo sa s ňou stane. „Chcem si len vychutnať posledné chvíle, ktoré mám tu na tejto zemi. Život je príliš krátky a aj nespravodlivý,“ hovorí Sophia. Dievča v priebehu niekoľkých rokov dostalo od života toľko lekcií, koľko mnoho jej spolužiakov a kamarátov nedostane za celý život. Práve ten si Sophia váži zo všetkého najviac.

Ešte pred dvomi rokmi sa Sophii podarilo stretnúť sa s jej hudobným idolom Edom Sheeranom, no len na krátky okamih tesne po jeho koncerte. Odvtedy si Sophia veľa priala a veľa si aj splnila.

View this post on Instagram

MY LIFE IS COMPLETE @teddysphotos

A post shared by Sophia🌻 (@sophia.gall) on

V roku 2016 odcestovala do USA , kde počas dvanástich týždňov absolvovala 39 kôl protónovej rádioterapie. Napriek nespočetnému množstvu ožarovaní, chemoterapie a chirurgických zákrokov sa lekárom nepodarilo Sophiinu rakovinu zastaviť a ani len zmenšiť. „Bojím sa toho, čo so mnou bude. Nikdy však neviete, preto sa musíte usmievať, byť odvážny, pozitívny, silný a veriť v seba samého.“

Keď Sophia po neúspešnej liečbe zverejnila na svojom instagrame prianie stretnúť sa s Edom Sheeranom, ktorého hudba jej pomáha v tých najťažších chvíľach, spevák neváhal a vybral sa mladej bojovníčke želanie splniť. Dievčaťu vohnal do očí slzy šťastia a na ich fotografii jasne vidieť, ako si spoločné stretnutie obaja užívali. Sophia Edovi polichotila a on sa je na oplátku vyznal z obdivu, ktorý voči dievčaťu prechováva. Dnes chce Sophia už len viac cestovať, užívať si posledné chvíle, milovať, smiať sa, žiť a tráviť všetok čas so svojou početnou rodinou. A veriť v zázraky.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), dailymail.co.uk