Fialovú cibuľu rozrezala a vytlačila z nej všetku šťavu. Tento liek užívam už roky a funguje lepšie ako antibiotiká!

Monizz

Fialová, prípadne červená cibuľa sa v domácnostiach používa čoraz častejšie ako biela. Faktom je, že ženy ju kupujú preto, že v jedle je krajšia a je vďaka nej pestrejšie. No len málokto vie, že benefity takejto cibule sú niekde celkom inde a oveľa vyššie než je farebnosť jedla!

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Od bielej cibule sa už na pohľad líši vzhľadom a nasladlejšou chuťou. Jej účinky sú však aj ďaleko väčšie, ak ju používate ako liečivo. Bohatý červeno-fialový odtieň si získala vďaka obrovskému množstvu anthokyanínom a antioxidantom a práve tie majú za následok aj jej silné liečivé účinky.

Fialová lieči lepšie

Fialová cibuľa je výborným prostriedkom, ako sa chrániť pred vznikom rakoviny. Jej účinky sú podložené vedeckými štúdiami, ktoré by sme rozhodne nemali zľahčovať. Kvercetín nachádzajúci sa v takejto cibuli má silné protinádorové účinky a taktiež rádioprotektívne účinky na telo. Avšak na to, aby ste sa pred rakovinou vedeli naozaj dostatočne ochrániť, by ste museli takejto cibule zjesť prakticky denne a v pomerne vysokom množstve. Nuž ale, aj menšie množstvo sa ráta. Účinné látky predsa neodchádzajú do vzduchu.

pixabay.com

Vo všeobecnosti surová cibuľa podporuje aktívnu produkciu inzulínu, preto je mimoriadne vhodná pre diabetikov. Endokrinológovia ju odporúčajú konzumovať v takejto podobe denne – nemusí byť veľká. Stačí jedna menšia fialová cibuľa na chlieb.

To isté platí aj v prípade, že trpíte zápchou a nedostatočnou funkciou čriev. Ľudia s pravidelnou zápchou by mali fialovú cibuľu konzumovať v surovej podobe aspoň trikrát do týždňa, čím dosiahnu nielen pravidelnú stolicu ale aj efektívne prečistenie črevných stien.

pixabay.com

V neposlednom rade je červená, alebo fialová cibuľa fantastickým prírodným antibiotikom. Ak máte boľavé hrdlo, zápal, alebo horúčku, navarte si z nej silný čaj. Nechutí ktovieako, no keď si doň pridáte citrón a med, nič nepostrehnete. Dá sa to však urobiť aj drastickejšie, no rýchlejšie. Vytlačenú cibuľovú šťavu konzumujte počas choroby v množstve jednej čajovej lyžičky päťkrát denne.

Fialová cibuľa zastavuje krvácanie z nosa. Ak sa vám stane takáto vec, nemusíte ležať v strese a čakať, kedy to prejde. Stačí, ak si kúsok cibule odrežete a priložíte ostrú vôňu k nosu. Krvácanie by malo do niekoľkých minút celkom ustúpiť.

pixabay.com

Pacienti s hypertenziou, trombózou a sklerózou by mali jesť aspoň jednu hlavičku červenej cibule za deň. Je možné ju zjesť len tak namiesto jablka (áno, aj tak ju ľudia jedia), alebo si ju pridať do šalátov, či na chlieb. To isté platí aj v prípade, že trpíte na zvýšený cholesterol. Normalizácia hladiny nastane pri dennej konzumácii cibuľovej šťavy už v menšom množstve. Po mesiaci a pol sa dostavia výsledky.

Nuž tak sa zdá, že fialová cibuľa je ďalší z rady zázrakov matky prírody. Používate ju aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Psychologický TEST: Vidíte na obrázku dve tváre? Vaša odpoveď odhalí, či trpíte psychickou poruchou

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Najnovšie články