Máte radi kávu? Keď ochutnáte toto, budete si trošku čierneho uhlia do šálky pridávať každý deň

KatkaR

V dnešnom uponáhľanom svete si mnohé z nás už nevedia ani len predstaviť, že by svoje ráno začali bez rozvoniavajúcej kávovej arómy a lahodnej chuti tohto čarovného nápoja. Napríklad u nás je presne káva dôvod, ktorý nás ráno prinúti vyliezť z postele, pretože nám nielen poskytne energiu do nadchádzajúceho dňa, ale zároveň si s ňou užijeme i chvíľku ranného potešenia.

pexels.com

Samozrejme, my, zaryté kávičkárky si kávu uvaríme doma i niekoľkokrát za deň. Ak však túžite vyskúšať niečo nové, a vymeniť staré dobré presso alebo cappuccino za niečo neobvyklejšie, vyberte sa do najbližšej kaviarne a objednajte si niektorý z nasledujúcich originálnych lahodných mokov. Ak ho nebudú mať v ponuke, aspoň budete mať dôvod začať s cestovaním do exotických krajín, kde sú nasledujúce kávy miestnymi špecialitami.

pexels.com

Kopi Joss

View this post on Instagram

. Jangan dibilang penikmat kopi kalo sabahat IFK belom pernah mencoba kopi joss. Minuman asli kota pendidikan ini banyak disajikan di angkringan jalanan kota yogyakarta. Yang jadi unik dari kopi ini adalah dengan memasukan bara arang yang masih merah sehingga akan bersuara “josssss” 🤔. Kalo orang bule biasanya bilang “carcoal coffe”. || Yuu sahabat IFK mulai sekarang gunakan hastag #indoflashlightkuliner untuk info dan keragaman kuliner Indonesia. Siapa tau jepretan sahabat IFK kita repost. 🤗 Selamat beristirahat semuanya. . Kopi joss 👍👍👍👍 📷Source : @agusjongjava . 👨🏻‍💻Official Partner : @indoflashlight . 🌏Location : Angkringan jalanan, Yogyakarta #indoflashlight #indoflashlightkuliner #kulinerindonesia #kopijoss #kulinernusantara #kulinerkopi #kopinikmat

A post shared by Indoflashlightkuliner (@indoflashlightkuliner) on

Počuli ste už niekedy o káve s týmto názvom? Unikátny indonézsky recept prípravy zahŕňa pridanie rozpáleného uhlíka do nápoja. Následne pri pití tejto kávy pocítite silnú karamelovú príchuť, pretože uhlík, ktorý je v nej ponorený, je rozpaľovaný pri veľmi vysokej teplote, ktorá skaramelizuje všetok cukor vo vašej káve.

Bezfarebná káva

Síce sú benefity a priaznivé účinky kávy známe väčšine z nás, mnohé sa tohto voňavého nápoja vzdávame kvôli povlaku, ktorý zanecháva na našich zuboch. Ak túžime po bielom hollywoodskom úsmeve, káva je v tomto smere jednoducho náš nepriateľ.

Tento problém vyriešili dvaja slovenskí bratia, Dávid a Adam Nagyovci. Tí totiž vytvorili priezračnú kávu, ktorá sa stala svetovým unikátom, a o ktorej s obdivom píšu i mnohé zahraničné médiá. Chlapci tvrdia, že ich káva pozostáva z najčistejšej arabiky a vody a nie sú do nej pridané žiadne chemikálie.

Káva s aktívnym uhlím

View this post on Instagram

#blackcoffee The best coffee in cbd

A post shared by D A D A (@_callmedada_) on

Milovníci čiernej farby si môžu prísť na svoje vďaka tejto káve v odtieňoch od tmavošedej až po sýtu čiernu.

If you’ve tried our seasonal drink “everything nice” come try our activated charcoal latte, “Naughty List” today only!

Gepostet von Bindle Coffee am Samstag, 23. Dezember 2017

Latte v avokáde

https://www.instagram.com/p/Bdtii6ahGGt/?tagged=avocadolatte

Ide o tradičnú kávu s mliekom, ktorú si v kaviarni objednávame pod názvom Caffé Latte. V tomto prípade vám ju však neprinesú v pohári, ako ste zvyknutá, ale v avokáde, ktoré je zbavené kôstky a dužiny. Takéto servírovanie kávy je v súčasnosti veľmi populárne napríklad v Austrálii.

Energia v čistej forme

1st bit of trial merch will be available in the morning. Engraved hip-flasks filled with 6day brewed cold drip! …

Gepostet von Viscous Coffee am Donnerstag, 9. April 2015

Po vypití tejto kávy vám nehrozí, že by ste pociťovali únavu alebo nemali dostatok energie na svoju prácu. Pýši sa totiž prívlastkom najsilnejšia káva na svete a naservírujú vám ju v austrálskej kaviarni Viscous Coffee. Jediná šálka tohto nápoja obsahuje 5 g kofeínu, čo zodpovedá v prepočte 80 bežným šálkam kávy. 18 g kofeínu môže byť pre človeka smrteľnou dávkou.

Bez kofeínu

Prechádzame z extrému do extrému, a ak si doprajete jednu šálku predošlej kávy, zvyšok dňa by ste si mali objednávať už iba tento typ kávy. Napriek faktu, že bezkofeínová káva nepovzbudí váš nervový systém a nenakopne vás dávkou energie, v niektorých kútoch sveta je veľmi obľúbená. Napríklad ak pijete kávu iba kvôli jej lahodnej chuti, tento typ je pre vás naozaj šťastnou voľbou.

Čierna nespavosť

Odborníci a experti z oblasti medicíny varujú, že viac než 300 g takejto kávy môže viesť k zdravotným komplikáciám. Jeden 300 ml pohár Čiernej nespavosti (orig. Black Insomnia) obsahuje 702 mg kofeínu. Kávu so zaujímavým názvom vynašiel v roku 2016 Sean Kristafor, ktorý sa snažil o vynájdenie najsilnejšej kávy sveta.

Espresso s meringue

Ak túžite po káve i dezerte, tento nápoj zabije dve muchy jednou ranou. S myšlienkou spojenia dezertu meringue s chuťou kávy prišla kaviareň Takeout Drawing Café v Seoule.

Káva podávaná po častiach

V jednej z melbournských kaviarní je káva rozdelená do niekoľkých častí. Ak si objednáte cappuccino, bude vám prinesené na drevenom podnose, na ktorom budú stáť 3 poháre – v prvom bude našľahané mlieko, v druhom horúca voda a v treťom koncentrované espresso.

Espresso s tonicom

Ak si v kaviarni objednáte tento typ kávy, prinesú vám silnú kávu zriedenú s horkým tonicom a plátkom limetky.

Káva s vínom

Okrem šálky lahodnej kávy si mnohé z nás rady doprajú aj pohár kvalitného vínka. Ak patríte do tejto skupinky aj vy, určite oceníte fakt, že si môžete dopriať oba nápoje naraz. Takýto typ kávy môže byť perfektným spoločníkom napríklad počas piatkového večera.

Ktorú zo spomenutých netradičných, no zaiste o to lahodnejších kávičiek by ste vyskúšali ako prvú? Počuli ste o nejakých ďalších zaujímavých kávových nápojoch, ktoré vám naservírujú v zahraničí? Ocenili by ste, keby mali takéto kávy v ponuke aj slovenské kaviarne? Podeľte sa s nami o vaše názory a postrehy prostredníctvom komentárov.

Pozri aj: Niekoľko týždňov žila v Ikei a ochranka si ju ani raz nevšimla. Žena sa rozhodla zdokumentovať to, čo pred nami obchody skrývajú

Katuš, sovkusom.ru

0
Komentovať